Apartament w Łodzi na wakacyjny wynajem

Wakacje to dobry czas, by odwiedzić nasze rodzime miasta. Możemy tam pojechać na weekend lub tydzień, wszystko zależy od nas. Byłam niedawno w Łodzi. Łatwo do niej dojechać pociągiem i samochodem. Oferuje turystom wiele atrakcji.

Apartamenty na wynajem łatwo znajdziemy w Łodzi

apartamenty łódźPierwszy dokument, który wspomina o Łodzi pochodzi w roku 1332. Jest to więc naprawdę stare miasto z bogatą historią. Znane było jako wielki ośrodek przemysłowy,  chyba każdy z nas słyszał o tutejszym przemyśle włókienniczym. Znajduje się tu też słynna Państwowa Szkoła Filmowa. Jeśli planujemy wypad do Łodzi musimy też znaleźć nocleg, bo w jeden dzień nie damy rady wszystkiego obejrzeć. Można wybrać niedrogi pokój, ale ja polecam apartament. Jeśli chodzi o apartamenty Łódź oferuje nam szeroki wybór. Jest tu mnóstwo hoteli. W apartamencie lepiej odpoczniemy po intensywnym dniu, bo jest bardzo komfortowy. Zwiedzanie miasta warto zacząć od ulicy Piotrkowskiej. Ciągnie się ona przez ponad 4 kilometry. Znajdziemy tam aleję gwiazd wzorowaną na Hollywood. Swoje gwiazdy mają tam nie tylko aktorzy, ale również reżyserzy i operatorzy filmowi. Na Piotrkowskiej rozejrzyjmy się też za rzeźbami z brązu – jest tu Ławeczka Tuwima czy Fortepian Rubinsteina. Jest tu też Biała Fabryka, w której znajduje się teraz Centralne Muzeum Włókiennictwa. Koniecznie trzeba również zobaczyć Muzeum Kinematografii i Szlak Bajkowa Łódź. Warto rozglądać się po mieście za rzeźbami znanych nam doskonale kota Filemona czy Plastusia. Zajrzyjmy również do Muzeum Miasta Łodzi, by zapoznać się z historią tego ciekawego miejsca.

Polskie miasta kryją wiele tajemnic. Warto je zwiedzać, by poznać lepiej historie naszego kraju. Możemy też poszukać postaci z wieczorynek w Łodzi czy krasnali we Wrocławiu. Nie musimy wyjeżdżać za granicę na wakacje, by zobaczyć ciekawe miejsca.