Basen do ogrodu z poliestru

Baseny wykonane z poliestru mają pewną znaczącą przewagą nad basenami betonowymi. Są po prostu o wiele tańsze i łatwiejsze w montażu i zagospodarowaniu, niż baseny betonowe. Przy produkcji basenu poliestrowego wykorzystuje się wzmocniony włóknem proszkowym, poliester. Jest to bardzo trwały materiał.

Poliester wykorzystywany w produkcji basenów ogrodowych

baseny ogrodowe poliestroweZapewne trudno byłoby znaleźć człowieka, który nie chciałby mieć w swoim ogrodzie basenu, choćby takiego niewielkiego. Bo, aby móc doskonale odpocząć, wystarczy niewielki basen. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy go wykorzystywać. Jeśli przeznaczeniem naszego basenu będzie pławienie się w nim jedynie naszej osoby, wtedy nie jest potrzebny zbyt wielki basen. Ale często zdarza się tak, że zakupując basen, dość szybko przekonujemy się o jego niewielkich rozmiarach. Wystarczy, że odwiedzi nas rodzina, lub znajomi. Wtedy baseny ogrodowe poliestrowe nagle stają się nieodpowiednie, jak na przybyłą liczbę gości. Oczywiście, zawsze możemy wymienić taki basen w sklepie, jednak zgodnie z prawem, należy się nam 14 dni na decyzję ale pod warunkiem, że dany przedmiot nie był używany. Dlatego, jeśli już planujemy zakup basenu do ogrodu, warto zastanowić się nad zakupem większego sprzętu, aby potem nie żałować. Baseny poliestrowe składają się przeważnie z kilku warstw. Najpierw stosuje się warstwę tzw. żelkotu, następnie jest warstwa konstrukcyjna, a kolejna, to warstwa wzmocniona, oraz warstwa izolacyjna.

Warstwa izolacyjna powinna być standardem w produkcji basenów poliestrowych. Baseny powinny posiadać także idealny kształt niecki, oraz wytrzymałe ranty. To bardzo ważne i dlatego należy wybierać takie baseny, których producenci gwarantują doskonałą wytrzymałość całości konstrukcji.