Bezpieczne łóżko piętrowe

Pierwsze łóżka jakie kupujemy dla dzieci powinny być ze szczebelkami zabezpieczającymi przed wypadnięciem. Później można je zamienić na modele z częściowymi barierkami, które wyglądem przypominają klasyczne łóżka dla dorosłych.

Jak wyglądają dziecięce łóżka piętrowe?

łóżko piętrowe 180x80 dla dzieciZdecydowana większość dzieci ma swoje pojedyncze łóżka, ponieważ mają swoje oddzielne pokoje, ale są też maluchy, które dzielą jeden pokój. Jeżeli jest on dość mały, to zmieszczenie w nim dwóch podwójnych łóżek jest niemożliwe. Idealnym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe 180×80 dla dzieci, którym z pewnością będą zachwycone. Przeważnie są wykonane z drewna, gdyż jest ono bezpieczne i trwałe, zatem będzie służyć przez wiele lat. Łóżka tego typu są dostępne dla trzy – czterolatków w wersji z jednym łóżkiem na górze, a na dole z miejscem na pojemniki na zabawki. Z jednej strony są schodki, a z drugiej zjeżdżalnia. Dla starszych dzieci są one znacznie wyższe i mają klasyczną drabinę prostopadłą do podłoża. Łóżka piętrowe są tak konstruowane, aby były maksymalnie bezpieczne dla dzieci, czyli posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Przede wszystkim są to barierki odpowiedniej wysokości, gdzie na górnym łóżku biegną dookoła ramy, a na dole są tylko z jednego boku oraz na zagłówkach. Maluchy uwielbiają spać na takim łóżku, zwłaszcza na górze, gdyż jest to dla nich nie lada atrakcja. Niewiele dzieci może się pochwalić takim łóżkiem, dlatego w trakcie wizyt na pewno łóżko piętrowe będzie w centrum zainteresowania wszystkich maluchów.

Tego typu łóżka można kupić w większości sklepów z wyposażeniem meblowym. Są one sprzedawane w formie złożonej i trzeba je samodzielnie skręcić w domu. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, śrubki, mocowania i zabezpieczenia brzegów.