Budowa domów szkieletowych

 

Takie domy są budowane najczęściej z drewna świerkowego, suszonego komorowo. Są to wielkie bale, strugane z każdej strony, aby uzyskać efekt końcowy w postaci kwadratowych bali, które są jednocześnie odpowiednio przygotowane do złożenia całości ścian. Każdy bal jest dostosowany dokładnie do danego miejsca w ścianie.

Dom szkieletowy dla całej rodziny

domy szkieletowe pod kluczDom szkieletowy to zwyczajny, doskonały do zamieszkania przez całą rodzinę dom. Posiada system kominowy, instalacyjny (hydrauliczny, wodno c.o. itp) a także elektryczny. To normalny i do tego doskonale ciepły dom, bardzo wygodny i nad wyraz oszczędny, jeśli chodzi o wykorzystywaną w nim energię. Praktycznie domy szkieletowe pod klucz są budowane całościowo przez odpowiednie firmy, które znają się na tego typu usługach i wykonują swoją pracę tak, aby każdy klient był zadowolony. Domy pod klucz są budowane w zakresach wewnętrznym i zewnętrznym. Oprócz budowy samego domu, przeprowadzane są prace wykończeniowe z zewnątrz, jak i wewnątrz. Do prac wykończeniowych wewnętrznych można zaliczyć m.in. wykonanie podłóg, instalacji elektrycznej, instalacji wodno kanalizacyjnej, ocieplenia, położenia płyt, szpachlowania, gruntowania, białego montażu, czy montowania drzwi wewnątrz. Prace zewnętrze przebiegają w ten sposób, że wykonuje się pokrycie dachowe, systemy kominowe, montaż elementów drewnianych oraz stolarki okiennej, położenie tynku mineralnego, oraz montaż drzwi zewnętrznych. Wszystkie prace są wykonywane w określonych terminach.

Cały dom można postawić bardzo szybko, szybciej, niż w technologi tradycyjnej (cegła, beton, pustaki itp). Wielu ludzi decyduje się na tego typu domy, ponieważ są one przede wszystkim cieplejsze, energooszczędne oraz powstają znacznie szybciej, niż domy murowane.