Czy inwestycja w rusztowania ma sens?

Zakupienie rusztowań ma sens w przypadku niemalże każdej firmy remontowej i budowlanej. Zawsze jest coś do zrobienia na wysokości, do których trudno się dostać, zwłaszcza w przypadku budowania budynków, zatem sens jest praktycznie zawsze, tym bardziej że rusztowanie przyda się i podczas budowy i podczas prac wykończeniowych i elewacyjnych.

Kupno rusztowań wolnostojących

rusztowania wolnostojąceRusztowań jest kilka typów, lecz najpowszechniejsze są montażowe i wolnostojące. Niniejszy wpis będzie poświęcony tym drugim. Znajdują one zastosowanie podczas potrzeby pracy na naprawdę wysokich poziomach, do których nie sposób dostać się w inny sposób. Mają to do siebie, że nie można modyfikować ich kształtu (a co za tym idzie – i funkcjonalności), więc są przeznaczone do konkretnego typu prac i płaszczyzn. Ich przewaga nad wersją montażową polega na znacznie większych wysokościach, zatem jeśli szuka się sposobu do pracy na poziomie ostatnich pięter w bloku, to właśnie rusztowania wolnostojące będą strzałem w dziesiątkę. Należy pamiętać jednak o tym, że takie rusztowanie musi być oparte o powierzchnię wertykalną, np. ścianę budynku, toteż nie będą one potrzebne podczas pierwszych dni na budowie. Zawsze jednak warto mieć je w pogotowiu. Na pewno niezbędne będą za to w kontekście cyklicznego ocieplania budynków. Taką pracę wykonuje się na wyższych piętrach, zatem dostanie się na ich poziom jest ściśle uzależnione od posiadania odpowiedniego rusztowania i to właśnie przy tego typu zadaniach najlepiej sprawdzą się najlepiej.

Firma budowlana musi być przygotowana na każdą ewentualność, zatem inwestycja w kilka rusztowań na pewno będzie opłacalnym interesem, tym bardziej że nieprzewidywalność niektórych sytuacji na budowie może wymagać akurat takich narzędzi. Nie ma zatem co się zastanawiać, tylko zaopatrzyć swój magazyn w kilka rusztowań i być przygotowanym na każdą ewentualność.