Dekoracyjne ciecie sklejki laserem

 

Laser został wymyślony w latach 60-tych – w tym momencie nastąpiła prawdziwa rewolucja w obróbce przeróżnych materiałów, dzięki czemu mogły rozwinąć się rozmaite gałęzie przemysłu. Istotą działania tego urządzenia jest emisja promieni elektromagnetycznych. Za ich pomocą można spawać metal, a także ciąć i znakować inne materiały. Jednym z nich jest sklejka, którą można wykorzystać do stworzenia dekoracji na biurko czy ścianę.

Zalety cięcia sklejki laserem

cięcie sklejki laseremZa pomocą lasera możliwe jest bardzo precyzyjne cięcie, co pozwala na uzyskiwanie dokładnych i wyjątkowo fantazyjnych kształtów. Dzięki temu, że aparatura jest sterowana poprzez nowoczesne oprogramowanie dekoracje mogą być niezwykle skomplikowane oraz szybko uzyskiwane. Błyskawiczne cięcie sklejki laserem odbywa się bezdotykowo – to wiązka światła tnie materiał, dzięki czemu nie powstają wióry, a krawędzie są doskonale gładkie. Warto wspomnieć też o tym, że sklejkę można grawerować, dzięki czemu na jej powierzchni powstaje trwały i atrakcyjny dla oka efekt graficzny. Brak konieczności czyszczenia dekoracji po skończeniu tworzenia wzoru jest dodatkową zaletą tej metody wykonywania ozdoby. Istnieją różne rodzaje sklejki, a jej powierzchnia może być także lakierowana i bejcowana. Do grawerowania czy cięcia najlepiej wybrać taki typ materiału, który ma mało żywicy, bowiem dzięki temu nie występuje zwęglenie.

Grawerowanie laserem pozwala uzyskać na powierzchni sklejki bardzo wiele przeróżnych dekoracji, takich jak na przykład piękne pismo, rozmaite wzory czy fotografie. Pozwala to tworzyć wyjątkowe podarunki, które docenią wszystkie obdarowywane osoby. Laserowa obróbka sklejki to sposób na uzyskiwanie fantastycznych detali na powierzchni między innymi breloczków do kluczy czy przeróżnych gadżetów.