Do jakich krajów podróżują Polacy i dlaczego?

Dzisiaj, w dwudziestym pierwszym wieku, świat stał się naprawdę mały. Nowoczesne maszyny i świetne drogi sprawiły, że podróże nie są już niczym niezwykłym. A podróżujemy naprawdę w każde miejsce na świecie, w każdym zakątku globu można spotkać swojego rodaka.

Podróże do Holandii busem

busy do holandiiPrzykry jest fakt, że jeszcze bardzo często, my Polacy wyjeżdżamy w poszukiwaniu lepszego życia, pracy czy też uciekamy w ten sposób od problemów. Badania statystyczne pokazują, że najczęściej wybierane przez nas kierunki to Wyspy Brytyjskie oraz Niemcy. Coraz więcej ludzi wyszukuje także busy do holandii, prawdopodobnie ze względu na fakt, że ten rynek pracy nie jest jeszcze przeładowany imigrantami i zarobki są tam wciąż bardzo atrakcyjne. Sam od kilku lat pracuję w Amsterdamie, moja żona i dzieci zostały w rodzinnym domu w Polsce, pod Poznaniem. Dzięki tej dobrze płatnej pracy w fabryce części samochodowych, stać nas na godne szczęśliwe życie, remont dachu, wakacje za granicą, szkoła dla dzieciaków w mieście, niczego im nie brakuje. Wiem, że pracując tutaj nigdy nie zapewniłbym im takiego wysokiego standardu życia. Mam tak ułożoną pracę, w komitywie z innym Polakiem, że pracujemy po dwa tygodnie. Czyli pół miesiąca jestem w pracy a potem na dwa tygodnie przyjeżdżam busem do rodziny. Taki tryb życia, jest dość męczący, ale można się spokojnie do niego przyzwyczaić, główna zaleta jest taka, że jestem wciąż obecny w życiu moich bliskich a nie tylko z doskoku. Mogę chodzić na zawody sportowe mojego syna, zabrać córkę do lekarza, wrócić na rocznicę ślubu czy urodziny mamy.

To prawda, że świat się skurczył. Jeszcze kilkanaście lat temu takie częste podróże byłyby niewyobrażalne. Dziś to zwykła codzienność tysięcy ludzi na całym świecie. I chwała nam za te możliwości!