Dobrej jakości balustrady

Budując piętrowy budynek z balkonem musimy zadbać o to, aby zostały w nim zainstalowane balustrady jeszcze przed oddaniem budynku do użytku. Balustrady wpływają nie tylko na ogólny wygląd budynku, ale także na bezpieczeństwo. Bez balustrad budynek nie może zostać oddany do użytku, ponieważ nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Podświetlane balustrady ze szkła

balustrada szklana podświetlanaJeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym rodzajem balustrad, były balustrady stalowe. W dzisiejszych czasach takie balustrady nie są zbyt modne, określane są jako przestarzałe. Jeśli budujemy budynek w nowoczesnym stylu i też tak zamierzamy go urządzić, to nie możemy zainstalować w nim przestarzałych balustrad. Obecnie najmodniejsze są balustrady szklana. Balustrada szklana podświetlana jest tym czego szukamy. Balustrada tego typu prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza gdy włączymy podświetlenie. Kolor podświetlenia możemy zmieniać. Dzięki temu, że balustrada jest podświetlana to robi bardzo dobre wrażenie, a dodatkowo jest dużo lepiej widoczna. Takie podświetlenie jest bardzo przydatne jak chcemy wyjść na balkon lub po schodach, a panuje całkowity mrok. Szkło użyte do produkcji balustrady, to tak zwane szkło bezpieczne, więc nawet jeśli jeden z elementów balustrady się rozbije, to nic złego nam się nie stanie. Rozbicie takiego szkła jest bardzo trudne, a niemal niemożliwe. Jednak jeśli się już tak zdarzy, to się nie pokaleczymy odłamkami szkła. Jest to duży plus.

Ciężko jest określić cenę takiej balustrady, ponieważ jej cena zależy od tego jakiej wielkości ma być to balustrada. Im większa balustrada, tym droższa, ale to jest zrozumiałe. Za balustradę na średniej wielkości balkon zapłacimy do trzech tysięcy złotych. Nie jest to zbyt duża cena jak za tak dobry produkt.