Gdzie szukać gabinetu psychoterapeuty?

Profesjonalni psychoterapeuci oferują szeroki zakres usług w swoich gabinetach. Jeśli chcemy skorzystać z usług psychologa czy psychoterapeuty a mieszkamy w dużym mieście, nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem gabinetu blisko naszego domu. 

Czym sugerować się wybierając gabinet?

gabinet psychoterapii warszawaPrzede wszystkim osobą psychoterapeuty, do którego mamy się udać. Jest to ważniejsze niż odległość od naszego mieszkania. Jeśli chcemy trafić do profesjonalisty i zależy nam na owocnej psychoterapii warto poświęcić sobie chwilę czasu na poszukanie odpowednich informacji. Psychoterapeuta to osoba, która ma tytuł magistra, zazwyczaj z zakresu psychologii lub medycyny oraz przebyła całościowy kurs psychoterapii. Kursy całościowe trwają zazwyczaj cztery lata i są akredytowane przez różne stowarzyszenia. Warto więc wiedzieć, że osoba ukończyła taki kurs, jeśli już wybieramy jej gabinet psychoterapii Warszawa dysponuje dużą ilością terapeutów, wykształconych w różnorodnych podejściach terapeutycznych, między innymi wywodzą się ze szkół psychodynamicznych, poznawczo-behawioralnych i integracyjnych. Wybór gabinetu psychoterapeutycznego zależy również od tego z czym chcemy pójść do terapety, jeśli są to na przykład problemy w małżeństwie i małżonkowie chcą podjąć wspólną psychoterapię, należy sprawdzić, czy psychoterapeuta ma w swojej ofercie psychoterapię par, być może prowadzi tylko sesje indywidualne. Kolejną taką sytuacją jest psychoterapia rodzinna. Jeśli chodzi o wygląd gabinetów, są one zazwyczaj podobne. W pomieszczaniu znajdują się zazwyczaj fotele, kanapa, niezbędne oświetlenie, stolik oraz jakieś elementy dekoracyjne.

Dostęp do gabinetów, w dużym mieście jest raczej łatwy, jeśli chodzi o prywatne usługi z zakresu psychoterapii. Refundowana psychoterapia jest już inną sytuacją, w której możemy spotkać się z oczekiwaniem na swoją kolej nawet kilka miesięcy.