Jak dać nowe życie felgom?

Czasami lepiej jest naprawić rzecz, którą już mamy niż kupować nową. W ten sposób możemy uniknąć dużych kosztów. Tak jest w przypadku felg w samochodach, których jeden komplet może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a naprawa poprzez renowację tych które mamy to koszt zaledwie kilkuset złotych. Dlatego renowacja jest dużo lepszym pomysłem niż kupno nowych.

Odnowa felgi samochodowej

renowacja felg we WrocławiuSam proces technologiczny renowacji felg nie jest skomplikowany. Jednak, aby cała praca przebiegała lekko i we właściwym kierunku potrzebujemy odpowiednich urządzeń, dlatego lepiej zlecić to odpowiedniej firmie niż brać się za to samemu. Takich firm na terenie całej polski znajdziemy co najmniej kilka, wystarczy przeszukać w tym celu internet, wpisując w przeglądarkę np. renowacja felg we Wrocławiu. W ten sposób możemy znaleźć kilka godnych uwagi fachowców ze swojej okolicy. Sam proces renowacji zaczyna się od usunięcia pozostałości starego lakieru przy użyciu piaskarki. Tak odczyszczona felga podawana jest dogłębnej analizie. Jeśli zostaną zdiagnozowane jakieś usterki, to podejmowana jest decyzja czy warto naprawiać taką felgę, jeśli tak to są one naprawiane. Ostatnim etapem renowacji jest nałożenie nowego lakieru. Tutaj mamy zupełną dowolność, możemy pomalować nasze felgi, jak tylko nam się podoba, w tym celu dobrze jest sporządzić jakiś prowizoryczny projekt, by unaocznić osobie, która będzie wykonywać malowanie, jak wszystko ma wyglądać.

Koszt renowacji uzależniony jest w głównej mierze od tego, jak dużo pracy będzie trzeba włożyć w to, aby felga zyskała drugie życie. Zwykle jest to około stu złotych za sztukę. Drugim czynnikiem warunkującym cenę jest koszt lakierów i to jak bardzo skomplikowany jest projekt malowania. Cały proces renowacyjny trwa od dwóch do trzech dni.