Jak działa kwiat konopi?

Wiele osób stosuje medyczną marihuanę CBD nie tylko po to, by się wyleczyć z chorób, czy dolegliwości, ale także dlatego, by się przed nimi ochronić. Bowiem dowiedziono, iż kannabidiol ma szereg właściwości, które stawiają go na równi z lekarstwami. 

Kwiaty leczniczej marihuany 

kwiat konopiPowszechnie wiadomo, że najlepsze lekarstwa nie pochodzą z medycznych laboratoriów, ale z natury. I właśnie tak jest w przypadku suszu CBD, który jest niczym innym jak kwiatem konopi. Zawiera on kannabidiol w stężeniu od trzech do ponad trzydziestu procent (w zależności od gatunku), co czyni go równie efektywnym, jak olej konopny. Jedynym mankamentem jest fakt, że kwiat konopi jest w większości przypadków spalany w fajkach, wodnych, fifkach, czy jointach. Bowiem palenie jest samo w sobie niezdrowe, a wydzielające się podczas tego procesu substancje smoliste i związki kancerogenne mogą neutralizować dobroczynne właściwości CBD. Toteż warto się zastanowić nad waporyzacją, czyli procesem, w trakcie którego nie dochodzi do spalania, a jedynie do podgrzewania kwiatostanów. W wyniku tego substancje aktywne uwalniają się w postaci pary wodnej, wolnej od substancji smolistych i większości związków kancerogennych. Waporyzacja jest nie tylko dużo zdrowszym sposobem na przyjmowanie suszu, ale także bardziej efektywnym, gdyż w procesie spalania temperatura jest dla materiału roślinnego zbyt wysoka i zanim substancje aktywne, w tym CBD, zdążą się uwolnić, ulega on spopieleniu. 

Koszt urządzeń do waporyzacji jest duży, jednak należy go potraktować jako inwestycję. Zresztą zakup szybko zwróci się w postaci oszczędności na kupowaniu kwiatostanów. Gdyż waporyzator nawet z niewielkich ilości gwarantuje maksymalny efekt, a w dodatku materiał roślinny wystarczyć może na kilka cykli waporyzacyjnych.