Jak przygotować się na wizytę u weterynarza?

Każda wizyta u lekarza jest dla nas bardziej lub mniej stresująca. Wszystko oczywiście zależy od tego jak bardzo źle się czujemy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku naszych czworonogów szczególnie kiedy są w klinice weterynaryjnej pierwszy raz. Jak je do tego przygotować?

Pierwsza wizyta w klinice weterynaryjnej

duża klinika weterynaryjna - WrocławNa początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że nasz zwierzak przeżywa wizytę u weterynarza w bardzo podobny sposób, jak malutkie dziecko zabrane do lekarza – nie wie dlaczego go coś boli i nie wie co się wokół niego dzieje, a w dodatku nagle zostaje przewieziony do miejsca w którym znajduje się wiele obcych osób szczególnie jeśli jest to duża klinika weterynaryjna – Wrocław posiada wiele weterynarzy, ale właśnie do takiej kliniki powinniśmy zawieźć naszego zwierzaka bowiem takie miejsca zatrudniają prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Bez względu na to, czy jedziemy po prostu zaszczepić lub odrobaczyć szczeniaczka, czy może naszemu zwierzęciu dolega coś poważniejszego, powinniśmy przygotować go na pierwszą wizytę w lecznicy. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób wykonując czynności, które może robić weterynarz w klinice oraz obserwując bacznie reakcje naszego psiaka, a każde pozytywne jego zachowanie nagradzać smakołykiem. To sprawi, że nasz zwierzak zrozumie jak powinien się zachowywać, a wizyta u weterynarza będzie dla niego mniej stresująca. Musimy też pamiętać o tym, aby starać się być opanowanym. Zwierzaki bardzo dobrze wyczuwają nasz strach co może spotęgować ich lęk.

Nie bójmy się również pytać w klinice o każdą choćby najdrobniejszą rzecz, jaka przykuje naszą uwagę czy to w wyglądzie pieska czy to w jego zachowaniu. Takie dociekanie dobrze o nas świadczy i oznacza, że po prostu interesujemy się naszym zwierzątkiem oraz naprawdę o niego martwimy. Weterynarz na pewno odpowie na wszystkie nasze pytania oraz będzie mógł udzielić niezbędnych rad.