Jak sprzedać dwupokojowe mieszkanie w Krakowie?

 

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Można oczywiście skorzystać z pomocy doświadczonych pośredników nieruchomości, ale jeśli wolisz zrobić to samodzielnie to wcale nie jest takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Sprzedaż dwupokojowego mieszkania w Krakowie

mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż krakówNa początek warto zastanowić się nad ceną naszego mieszkania. Wiadomo, że każdy sprzedający marzy o tym, aby uzyskać jak najkorzystniejszą kwotę za tą transakcję, ale pamiętajmy, żeby podejść do tego realistycznie. Warto przejrzeć ogłoszenia podobnych mieszkań w naszej okolicy i sprawdzić jakie są ich ceny. Znaczenie będzie mieć tu nie tylko metraż i lokalizacja, ale również stan naszej nieruchomości. Wiadomo, że za mieszkanie do remontu otrzymamy nieco niższą cenę niż za takie, do którego można się od razu wprowadzić. Jeśli mamy wątpliwości, warto poprosić o wycenę eksperta. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie ogłoszenia. Internet daje nam ogromne możliwości umieszczania go na przeróżnych portalach z nieruchomościami. Warto zatytułować je jak najprościej, podając kluczowe informacje np.:mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż kraków. Pamiętajmy, aby treść ogłoszenia była konkretna i czytelna. Zawrzyjmy w niej wszystkie istotne informacje jak np. metraż, piętro, wysokość czynszu itp. Bardzo ważne są również zdjęcia, mało kto zainteresuje się ofertą, która ich nie zawiera. Podczas ich przygotowania zadbajmy o porządek, dobre oświetlenie oraz odpowiednie ujęcia oddające faktyczny wygląd pomieszczeń.

Odpowiednia cena, ładne zdjęcia oraz dobrze napisane ogłoszenie to podstawa przy sprzedawaniu mieszkania. Warto postarać się o jak najlepsze dopracowanie tych szczegółów, ponieważ im więcej zainteresowanych, tym większa szansa na korzystną transakcję.