Jak szybko nauczyć się języka hiszpańskiego?

Język hiszpański to jedne z najpopularniejszych języków na świecie. Jego znajomość na pewno przydaje się w kontaktach biznesowych oraz podczas podróży. To język, który poza arabskim i chińskim, uważany jest za ten najbardziej przyszłościowy. Dlatego jeśli rozważamy np. prace w międzynarodowej firmie, warto się go nauczyć.

Hiszpański – trudny czy łatwy?

kursy hiszpańskiego w hiszpaniiJęzyk hiszpański nie należy do tych najtrudniejszych. Gramatyka jest dość prosta, tak jak odmiany (choć tutaj jest już trochę do nauki). Na pewno naukę ułatwia także jego melodyjność oraz dość logiczna konstrukcja. Także wymowa nie powinna nastręczać trudności – chociaż znajdziemy tu np. litery, które wymawia się zupełnie inaczej niż w języku polskim – na przykład „j” wymawiane jest jako „h”. Jest jednak jedna rzecz, która język hiszpański czyni trudnym – to jak mówią ci, dla których ten język jest ich pierwszym. Po pierwsze, Hiszpanie mówią bardzo szybko i niewyraźnie. Nikt, kto nie uczył się intensywnie z native speakerem ich nie zrozumie. Dlatego tak popularne są kursy hiszpańskiego w hiszpanii. Dzięki temu uczący się może nauczyć się „żywego” języka, porozmawiać z Hiszpanami, poznać naturę języka. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że trochę inaczej mówi się w Hiszpanii, a trochę inaczej w krajach Ameryki Południowej (co więcej, język różni się także pomiędzy krajami). Jednak to właśnie kurs w Hiszpanii może pomóc nam nauczyć się języka na tyle, aby potem łatwo wyłapać wszelkie różnice. 

Kursy językowe w krajach, w których używa się danego języka są uważane za jeden z najlepszych sposobów, aby się go nauczyć. Powodują, że szybciej uczymy się słów, a przymus używania danego języka w codziennych kontaktach (np. w sklepie) powoduje, że szybko zyskujemy pewność w posługiwaniu się nim.