Jak wykorzystać drewnianą skrzynkę?

 

Skrzynki wykonane z drewna mogą nam posłużyć jako oryginalna dekoracja naszego domu. Są tanie, lekkie i dają wręcz nieograniczoną możliwość ich wykorzystania. W szczególności pasują do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Jak z wyglądu niepozorne zwykłe skrzynki mogą stać się niezwykłą dekoracją domu?

Meble z drewnianych skrzynek

skrzynki drewnianeSkrzynki po owocach mają bardzo dużo zastosowań. Wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału i dzięki temu mogą posłużyć nam przez wiele lat. Jeżeli nie posiadamy na stanie takich skrzynek zapewne będziemy mogli je zakupić w supermarketach i osiedlowych warzywniakach. Coraz częściej dostępne są również w sklepach on-line. Kiedy już posiadamy kilka sztuk możemy brać się do działania. Najpierw oczywiście musimy je odpowiednio przygotować. Należy obejrzeć je czy nie posiadają uszkodzeń, ostrych, wystającym elementów lub czy nie są wybrakowane. Po oględzinach należy je odpowiednio zeszlifować, zaimpregnować i pomalować na wybrany przez nas kolor. Co dalej? Skrzynki drewniane mają wiele zastosowań i wiele z nich możemy zrobić. Można z nich wykonać piękny, mały stolik, a wystarczy przykręcić do takiej skrzynki kółka. Przymocowane do ściany idealnie sprawdzą się jako półki i regały dla książek. Jeżeli posiadamy małego psa lub kota to możemy dla nich wykonać oryginalne legowisko wyściełane miękkim materiałem. Przy użyciu trzech lub czterech skrzynek i pomalowaniu ich na odpowiedni kolor możemy wykonać ciekawą, zewnętrzną zabawkę dla dzieci w formie pociągu. Na pewno będą one zadowolone z takiego prezentu. Jak widać pomysłów na wykorzystanie takich starych skrzynek jest wiele i wystarczy tylko zakasać rękawy do pracy.

Przedmioty do domu, które wykonujemy sami dają nam bardzo dużo satysfakcji, mało kosztują i cieszą nasze oko. Skrzynki, z powodu ich kształtu, wystarczy przemalować i wykorzystać jako mebel czy też dekoracja. Przy odrobinie naszej kreatywności możemy wyczarować z nich cuda, które za każdym razem będą zachwycały naszych gości i innych domowników.