Jak zabezpieczyć swojego drona – walizka czy plecak?

Bezzałogowe statki powietrzne są powszechnie nazywane dronami. Używane mogą być przez profesjonalistów, ale także amatorów. Wiele dzieci również lubi bawić się takimi urządzeniami, które są znacznie mniej zaawansowane w obsłudze, aniżeli te, które używane są przez siły zbrojne.

Niezbędne jest posiadanie plecaka albo walizki 

walizka na dronaSiły zbrojne używają dronów do obserwacji sił wroga i zdobywaniu informacji na temat ich rozmieszczenia. Służą do akcji rozpoznawczych i są wyposażone w specjalne głowice śledzące. Amatorzy używają bezzałogowych statków powietrznych do zupełnie innych celów. Są to raczej zabawki, służące tylko do rozwijania swoich umiejętności pilotażu. Bez względu na to, w jaki sposób są wykorzystywane i przez kogo, warto zadbać o ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Można zaopatrzyć się w specjalny plecak na drona, ale znacznie wygodniejsza jest walizka na drona. Pozwala ona zabezpieczyć ten dość drogi sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto dzięki specjalnej gąbce w środku walizki, możemy go uchronić przed wstrząsami w czasie transportu. Taka walizka na drona posiada także miejsce na przechowywanie dodatkowych akumulatorów czy ładowarki. W związku z tym, gdy nie używamy drona możemy w jednym miejscu przechowywać wszystkie niezbędne elementy do jego użytkowania. Kiedy nadarzy się okazja do jego użycia, bierzemy walizkę ze schowka i możemy zacząć zabawę.

Bezzałogowe statki powietrzne mają jeszcze jedno zastosowanie. Wykorzystywane są w badaniach naukowych. Pozwalają na odległość zliczać liczbę populacji zwierząt i kontrolować ich rozwój. W szczególności wykorzystywane są na terenach trudno dostępnych albo o bardzo niskich temperaturach, jak okolice podbiegunowe. Bez względu na to, kto ich używa trzeba mieć na to specjalne pozwolenie.