Jak zasila się podzespoły elektroniczne jachtów?

 

Wielu posiadaczy łodzi czy tez jachtów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w nich odgrywa elektronika. Tymczasem o zasilanie elektroniczne oparte są najczęściej zainstalowane w łodzi systemy nawigacji czy też oświetlenie. By nie przestały one działać odpowiednio w czasie długiego rejsu, trzeba zadbać o zakup dobrego akumulatora.

Jaki akumulator do jachtu wybrać?

akumulatory do jachtówPodobnie jak samochody osobowe, tak również i jachty czy łodzie motorowe są współcześnie uzależnione od działania podzespołów elektronicznych, które musza być zasilane najczęściej przy pomocy akumulatorów. Podobnie jak akumulatory do samochodów, tak również i akumulatory do jachtów musza spełniać pewne określone wymogi – w przeciwnym wypadku możemy się narazić na nieprawidłowe działanie miedzy innymi systemu nawigacji. Oczywiście takie akumulatory powinny być przede wszystkim bezobsługowe, co jest szczególnie ważne, gdy wykorzystujemy nasz jacht do wyruszania w długie rejsy. Dlatego też najczęściej do łodzi rejsowych poleca się używanie akumulatorów żelowych lub innych, wykonanych w nowoczesnych technologiach. Dzięki temu takie akumulatory nie będą miały podobnych problemów ze zbyt szybkim rozładowywaniem się czy podatnością na wstrząsy, co jest typowe dla tradycyjnych akumulatorów. Jest to bardzo ważne, gdyż wyruszając w długi rejs nie ma gdzie wykonać konserwacji akumulatora łodzi. Kupując dobry, nowoczesny akumulator do jachtu, nawet gdy lubimy wyruszać w bardzo długi rejs, zagwarantujemy sobie prawidłowe działanie oświetlenia i systemu nawigacji w łodzi.

Podobnie jak samochody, tak również i jachty i motorówki są obecnie oparte o wykorzystywanie podzespołów elektrycznych. Z tego też względu w tych maszynach bardzo ważną role odgrywają akumulatory. Ważne, by te akumulatory były nowoczesne i nie wymagały częstej konserwacji.