Jaki serwer będzie wystarczająco wydajny?

serwery dell poweredge

Dla osób, które nie lubią być zależne od innych, ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakup fizycznego serwera, który będzie znajdował się w naszej firmie. Dzięki temu będziemy mieli pełną kontrolę nad tym, jak pracuje takie urządzenie. Musimy jednak liczyć się z kilkoma wyzwaniami, z którymi będziemy musieli sobie poradzić.

Warto posiadać własny firmowy serwer

serwery dell poweredgePrzede wszystkim zakup własnego serwera to duże wyzwanie finansowe. Z biegiem lat będzie ono dla nas coraz bardziej opłacalne, gdyż będziemy płacić jedynie za energię elektryczną, lecz musimy początkowo przygotować się na naprawdę duży wydatek. Podzespoły w takich serwerach działają nieco inaczej i są dedykowane dla takich urządzeń. Możemy więc spotkać się z dedykowanymi seriami procesorów, które będą osiągały naprawdę zawrotne ceny, a poza tym będą przystosowane do pracy w takim serwerze. Standardem jest brak procesorów graficznych, które zwyczajnie są zbędne w takich miejscach. Jeżeli interesują nas serwery Dell PowerEdge to warto zdecydować się na model o odpowiednich parametrach technicznych. Wydajność takiego serwera będzie determinowała kwestię tego, jak wydajnie będziemy mogli pracować. W czasach, gdy stawia się przede wszystkim na pracę zdalną, konieczne będzie odpowiednie skonfigurowanie takiego serwera, żeby efektywnie z niego korzystać. Skala powinna być odpowiednio dobrana do tego, jak będziemy pracować.

Wszystkie komponenty takiego serwera powinny być dobrze przemyślane. Oprócz wydajnego procesora i odpowiednich kości pamięci, koniecznie musimy zastosować też właściwe chłodzenie, aby nawet w sytuacji, gdy ruch na serwerze będzie bardzo duży, nie musieć obawiać się o to, że może okazać się, że nie jesteśmy w stanie schłodzić urządzenia do odpowiednich warunków pracy.