Choć zadaszenia szklane są bardzo reprezentatywne i świetnie wyglądają w połączeniu z nowoczesną architekturą, to w rzeczywistości, muszą spełniać pewne warunki, by można było je zaliczyć do tych nadających się do użytku zewnętrznego. Tylko wówczas można mieć pewność, że jest to funkcjonalne i bezpieczne rozwiązanie.
Jak zadaszenie szklane wybrać?
Najważniejszą właściwością każdego zadaszenia szklanego, musi być jego wytrzymałość. Wystawione na warunki atmosferyczne musi nie tylko wytrzymać uderzenia gwałtownego deszczu, czy gradu, ale również ciężar zalegającego zimą śniegu. Choć można stosunkowo kontrolować ilość gromadzącego się śniegu, oczyszczając zadaszenie, to nie zawsze można dopilnować lub ma się dostęp do takiego śniegu. Co więcej, każde wysokiej jakości zadaszenia szklane musi znieść zarówno działanie wysokich, jak i niskich temperatur. Są to czynniki związane z przebywaniem na zewnątrz. Jeśli nie ma się pewności co do tego, czy daszek będzie w stanie znieść niedogodności pogody występujące w tym klimacie, to nie ma sensu go zakupować. Dodatkowo powinno się zadbać o to, by takie zadaszenie było wystarczająco dobrze zamocowane i podpięte pod liny, które zniosą ciężar szkła. Zadaszenie takie musi być również odporne na ewentualne ptactwo, które mogłoby je uszkodzić z pomocą dziobów lub szponów. Dlatego szkło musi być solidne i właściwie zabezpieczone. Tylko wówczas będzie nie tylko ładnie się prezentowało, ale będzie bezpieczne podczas trwałego użytkowania.
Każde zadaszenie ze szkła jest nie tylko piękną ozdobą, ale również może być niebezpieczne, jeśli nie wybierze się właściwego modelu. Warto upewnić się, że rozwiązanie proponowane przez producenta, jest nie tylko trwałe, ale i również jest w stanie sprostać wymaganiom, jakie stawiają warunki atmosferyczne i wymagania lokalizacji.