Karma dla kota

Wielbiciele kotów wiedzą, że są to wielkie pieszczochy i łakomczuchy. Szczególnie koty kastrowane i sterylizowane mają duży apetyt i trzeba kontrolować ilość podawanego im pożywienia. Koty najlepiej karmić specjalną karmą przeznaczoną tylko dla nich.

Skład bezzbożowych karm dla kotów

karmy bezzbożowe dla kotówBywa, że niektóre koty mają jakieś alergie, lub po prostu nie tolerują jakiegoś składnika, który znajduje się w ich pożywieniu. Jeżeli nasz milusiński po zjedzeniu posiłku wymiotuje, to znak, że coś jest nie tak i trzeba się z nim udać do weterynarza. Lekarz po wykonaniu stosownych badań zleci właściwą dietę. Polecane karmy bezzbożowe dla kotów są przeznaczone dla zwierząt z problemami układu trawiennego. Są lekkostrawne i posiadają łatwo przyswajalne źródło niezbędnych witam i minerałów. Po zwierzętach domowych od razu widać, że brakuje im witamin, bo sierść staje się matowa, ropieją im oczy i stają się apatyczne i senne. Brak energii i ochoty do zabawy też może być symptomem problemów trawiennych. Koty, które spożywają karmy bezzbożowe rzadziej chorują i nie mają problemów z układem pokarmowym. W takim pożywieniu zamiast popularnego makaronu, ryżu, albo kaszy, znajdują się słodkie ziemniaki, które zapewniają kotu odpowiednią dawkę kalorii na wiele godzin. Dodatki warzywne w postaci marchwi, pietruszki, a nawet jabłka, uzupełniają braki witamin. Sucha karma dla kotów zawiera ponad trzydzieści procent białka, oraz dwadzieścia procent dobrego jakościowo mięsa. Karmę bezzbożową mogą spożywać dorosłe koty.

Jeżeli będziemy od urodzenia karmili kota suchą karmą, to nie będzie on wybrzydzać kiedy będzie dorosły. Poza karmą, trzeba pupilowi zapewnić też stały dostęp do bieżącej wody, ewentualnie mleka. Dobrze też uzupełniać dietę kota w suplementy witaminowe.