Koperty, które najczęściej używam

Niedawno minęło osiem lat odkąd wysłałam swój pierwszy list do znajomej z zagranicy. Od tego czasu stało się to właściwie moim hobby i pisanie listów wypełnia mój wolny czas. Mam listownych znajomych z wielu krajów. Uwielbiam tę wymianę kulturalną jaką można osiągnąć przy pomocy zwykłych listów.

Koperty B5 mają najbardziej uniwersalne wymiary

koperta c6Najczęściej do swoich listów używam kopert B5. Koperta B5 nie jest ani bardzo duża (jak koperta, w której mieści się papier o formacie A4), ale też nie jest to ten mały, standardowy rozmiar koperty. Właśnie czegoś takiego szukałam, ponieważ o ile same listy mieszą mi się oczywiście do koperty o wymiarach standardowych to jeżeli chcę tam włożyć jakiś drobny upominek to niestety taka koperta często już nie zdaje egzaminu. Jako że interesuję się szyciem oraz tworzeniem ręcznie biżuterii to często do swoich listów dołączałam właśnie takie małe prezenty, które sama dla danej osoby wykonałam. Robiąc dla kogoś jakąś rzecz zawsze biorę pod uwagę to jaki dana osoba ma gust i co lubi. Moja mama zawsze się dziwi, że wiem, co dla kogo zrobić, ale właśnie przecież o to chodzi w pisaniu listów – o poznawanie ludzi. Czasem, np. na Święta Bożego Narodzenia wymieniam się prezentami z moimi listownymi przyjaciółmi. Wtedy już potrzebuję o wiele większej koperty bąbelkowej albo wysyłam upominki po prostu w kartonie. Ale do normalnych przesyłek zwykłe koperty B5 są dla mnie najlepsze i najbardziej komfortowe w użyciu.

Uwielbiam pisanie listów i jestem pewna, że nawet za kilkanaście lat nadal będę wymieniać korespondencję z ludźmi z całego świata. Samo chodzenie na pocztę mnie nie denerwuje, choć wiem, że dla wielu osób jest to miejsce, którego nie lubią odwiedzać. Jeżeli zaś chodzi o koperty to jest wiele rzeczy, za które lubię koperty, ale jedną z fajniejszych rzeczy oprócz ich wymiarów jest też to, że są one po prostu bardzo tanie.

Więcej znajdziesz na http://awo.net.pl