Kwietniki ze sznurków z bawełny

Od kilku lat zaczęłam interesować się kwiatami i roślinami domowymi. Kwiaty pięknie ozdabiają nasze wnętrza, a wiele z nich oczyszcza powietrze i wpływa na nasze dobre samopoczucie. W czasie letnim wystawiam wszystkie swoje roślinki na balkon. W czasie zimy muszę zmieścić je wszystkie na swoich parapetach i półkach. 

Bawełniane sznurki do kwietników

sznurek bawełnianyNiestety zawsze gdy jestem w sklepie nie mogę się oprzeć pokusie i kupuję jakiegoś kwiatka. Najczęściej wybieram kwiaty, które są już mizerne i potrzebują interwencji.  Mam w domu prawdziwą dżunglę, a parapety uginają się od ilości doniczek. Gdy szykowałam się do wniesienia wszystkich kwiatów do domu wpadłam na pomysł. Znalazłam poradnik jak wykonać samodzielnie proste kwietniki za pomocą sznurka z bawełny. Jakiś czas temu zostało mi sporo sznurka po wykonaniu makramy do sypialni. Zdecydowałam, że pozostały sznurek wykorzystam do zrobienia minimalistycznych kwietników dla kwiatów dla których nie będzie miejsca na parapetach. Do wykonania sznurkowego kwietnika wystarczy mieć sznurek, nożyczki oraz doniczkę do której chcemy zrobić kwietnik. Chciałam wykonać jak najprostszy kwietnik i zobaczyć czy taki pomysł zda egzamin w moim wnętrzu. Biały sznurek bawełniany zaczęłam ciąć według wskazówek jakie znalazłam w internecie po czym zaczęłam zaplatać. Okazało się, że bawełniany sznurek jest najlepszy do tego typu kwietników. Trwały splot, elastyczność i wytrzymałość gwarantują, że doniczka wraz z kwiatem będzie stabilnie wisiała w wybranym przez nas miejscu. Sznurki z bawełny mają jeszcze jedną zaletę można je dostać w każdej pasmanterii i są dostępne w wielu różnych kolorach. 

Wykonanie kwietników zajęło mi naprawdę niewiele czasu. Była to czysta przyjemność. Dzięki temu, że kwietniki zrobione są z elastycznego sznurka można je dowolnie formować. Niezależnie od tego czy powiesimy je na karniszu czy na gwoździku na ścianie prezentują się doskonale.