Maszyny rolnicze z regenerowanym akumulatorem

Osoby, które korzystają z maszyn rolniczych wiedzą jak ważny jest akumulator. Widać to zwłaszcza w sezonie zimowym i jesiennym, kiedy trzeba odpalić traktor. Przy dobrym akumulatorze nie powinno być z tym problemu. Jednak jeśli jest on już za mocno wyeksploatowany, będziemy mieć duży problem.  Najlepiej kupować akumulatory, które mają możliwość późniejszej regeneracji.

Regeneracja akumulatorów do maszyn

akumulatory do maszyn rolniczychRegeneracja akumulatorów jest najlepszym rozwiązaniem na przedłużenie żywotności. Akumulatory do maszyn rolniczych są dokładnie takie same, jak do silników diesla. Generalnie muszą być one nieco większe, jeśli chodzi o ich pojemność. Ich regeneracja polega na wymianie kwasu litowo-jonowego. Trzeba to robić w miejscu w pełni zabezpieczonym, dodatkowo posiadając kombinezon i maskę. Na początku akumulator trzeba rozkręcić, pozbyć się zużytego już kwasu. Musi być on bezpiecznie zutylizowany. Do wnętrza ogniwa nalewamy wody destylowanej. Akumulator musi zostać podłączony do prostownika, aby woda destylowana zagotowała się w jego wnętrzu. Następnie należy ją usunąć, wnętrze dokładnie wysuszyć. Na końcu uzupełnia się akumulator nowym kwasem. Wydaje się nie być to trudno, ale nie polecam tego robić bez zabezpieczeń. Poza tym ważne są względy ekologiczne – kwasu nie można wylać, ponieważ jest to niekorzystne dla środowiska. Należy zutylizować go we właściwym miejscu.

Taki akumulator będzie miał żywotność kolejnych pięciu, maksymalnie do ośmiu lat. Wymiana kwasu jest najważniejsza, ponieważ to on gromadzi energię elektryczną. Jednak pamiętajmy, że wymiana kwasu w akumulatorze jest bardzo ekologiczna. Producenci mogą sprzedawać sam kwas, nie muszą tworzyć kolejnego plastiku. No i bardzo dużo pieniędzy uda nam się zaoszczędzić tym sposobem.