Materiał luksusowy – jedwab

Jedwab to materiał wytwarzany z kokonów owadów –  jedwabników. Jego pozyskanie jest dosyć czasochłonne z tego względu jedwab jest uważany za jeden z materiałów ekskluzywnych. Charakteryzuje się niezwykłą lekkością i gładkością. Oprócz tego jedwabne nici są bardzo cienkie.

Ubrania wykonane z jedwabiu

tkaniny jedwabne ze sklepu internetowegoOdzież wytwarzana z jedwabiu zalicza się do wyrobów ekskluzywnych i w większości jest dosyć droga. Tkanina uważana jest za materiał wytworny i bardzo elegancji dlatego jedwabne ubrania powinno zakładać się na szczególne okazje. Obecnie oprócz sukien najpopularniejsze są jedwabne apaszki dla kobiet i męskie krawaty. Za jeden z bardziej wytwornych elementów wystroju wnętrz uważa się jedwabną pościel do sypialni. Tkaniny jedwabne ze sklepu internetowego są miękkie i gładkie. Najczęściej materiał jedwabny jest śliski i delikatnie połyskujący. Można farbować go na wiele odcieni oraz tworzyć niesamowite wzory i efekty. Właśnie ze względu na to ceny tego materiału wahają się między sobą. Jedwab jest często farbowany ręcznie po to aby nie uszkodzić struktury cienkich nici. Zatem metr jedwabiu malowanego ręcznie z pewnością będzie najdroższy w stosunku do innych. Jedwab dzieli się również na kilka odmian, które stosowane są do szycia odmiennych rzeczy, na przykład: szyfon, krepa, satyna czy żakard. O ubrania wykonane z jedwabiu trzeba również odpowiednio dbać. Jedwab pierze się w odpowiedniej temperaturze i w odpowiedni, delikatny sposób.

Materiał jest nierozciągliwy więc ubranie układa się świetnie przez długi czas. Jednak nie powinno być narażone na długotrwałe działanie słońca ponieważ wtedy materiał traci swój kolor. Jedwab jest idealnym materiałem dla alergików i osób z problemami skórnymi ponieważ nie uczula oraz jest odporny na roztocza i grzyby.