Metoda przemysłowego drukowania płaskiego

 

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, czym jest drukowanie offsetowe. Nazwa brzmi skomplikowanie, ale tak naprawdę jest to coraz bardziej popularny sposób drukowania. Warto wiedzieć, kiedy można zastosować taki rodzaj druku.

Drukowanie offsetowe zwojowe i arkuszowe

druk offsetowy - krakówWiadomo przecież, że nie we wszystkich przypadkach dany druk się sprawdzi. Czasem konieczne jest wykorzystanie konkretnych maszyn drukujących, które są w stanie wykonać dane zadanie. Druk offsetowy nie jest zwykłym drukowaniem, z którym mamy do czynienia w domu czy biurze. Jest to metoda przemysłowa, a więc wykorzystywana w różnego rodzaju zakładach. Najważniejszą informacją jest to, że metoda ta pozwala na wykonywanie druku płaskiego. Używa się tutaj specjalnej płaskiej formy drukarskiej, aby było to możliwe. Taki tani druk offsetowy – kraków cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Z płaskiej formy drukarskiej konkretny obraz jest przenoszony na papier. Aby przenieść taki obraz na papier, konieczne jest też zastosowanie dodatkowego wyposażenia. Służy do tego specjalny cylinder. To on jest obciągnięty gumą i dzięki niemu przenoszenie obrazu na papier jest w ogóle możliwe. Warto również zaznaczyć, że drukowanie offsetowe może być wykonane na dwa różne sposoby. Mówi się o dwóch metodach drukowania offsetowego. I tak możliwe jest np. drukowanie offsetowe arkuszowe oraz drukowanie offsetowe zwojowe. W tej drugiej metodzie obraz przenosi się na wstęgę papieru i można to robić zarówno na zimno jak i na gorąco.

Jeśli chodzi o drukowanie na zimno, tu tutaj farba musi wniknąć w papier, by mógł powstać jakikolwiek obraz. W druku gorącym farba nie tylko wnika, ale też odparowuje ze względu na wysoką temperaturę, która steruje całym procesem. Warto znać te podstawowe informacje o druku offsetowym.