Moje pierwsze pędzle do makijażu

Swoją przygodę malowaniem się zaczęłam tak naprawdę parę miesięcy temu. W liceum, kiedy wychodziłam gdzieś z przyjaciółkami albo chłopakiem czasami używałam tuszu do rzęs i czerwonej pomadki. Teraz zaczęłam interesować się makijażem. Kupuję coraz więcej produktów do makijażu i potrzebuję zestawu pędzli dobrej jakości. Tak bym mogła w profesjonalny sposób nakładać kosmetyki.

Dobre pędzle do makijażu nie muszą być drogie

dobry zestaw pędzli do makijażuKiedy kupuję kosmetyki, bardzo często najpierw czytam opinie o danym produkcie. Rzadko kiedy robię zakupy wybierając produkt, o którym wcześniej nie słyszałam albo nie czytałam. Dlatego też, zanim kupiłam swoje pierwsze pędzle również zrobiłam krótki research. Zależało mi na tym, by kupić dobry zestaw pędzli do makijażu w niezbyt wysokiej cenie. Moje zdolności makijażowe nie są jeszcze najlepsze, ponieważ ciągle się uczę. Nie chciałam więc wydawać dużej sumy pieniędzy na coś, z czego nie umiem jeszcze w stu procentach korzystać. Wybrałam więc zestaw pędzli syntetycznych z bardzo dobrymi opiniami. Wiele osób pisało, że jest to idealny produkt dla początkujących, ponieważ zestaw składa się z najpotrzebniejszych pędzli, którymi łatwo można wykonać pełen makijaż. Moim ulubionym pędzlem z całego zestawu jest puchaty pędzel, którym blenduje cienie na powiekach. Ułatwia mi moje codzienne malowanie.

Nie wiem, jak wcześniej nakładałam cienie do powiek przy pomocy pacynki, a podkład ręką. Nie wyobrażam już sobie makijażu bez mojego zestawu pędzli, który używam teraz codziennie. Cieszę się, że udało mi się znaleźć zestaw z pędzlami dobrej jakości, a jednocześnie kupiłam go w dobrej cenie. Nie jest to na pewno mój ostatni zestaw pędzli, bo chcę rozwijać swoje umiejętności. Mój make-up już teraz wygląda o wiele lepiej.