Musiałam dokonać zaznaczeń kredą

Jestem krawcową. Zajmuje się głównie szyciem strojów na specjalne zamówienia oraz drobnymi poprawkami krawieckimi. W przypadku szycia strojów, najczęściej dokonuje na zamawiającym kilku przymiarek. Praktycznie zawsze dokonuje wtedy poprawek krawieckich. Muszę wtedy odpowiednio zaznaczyć na materiale, co i jak mam poprawić. Do takich zaznaczeń stosuje kredę krawiecką.

Zalety kred do zaznaczania

kreda do zaznaczeńKiedyś zaznaczałam materiał wbijając w niego szpilki, ale to miało wiele wad. O wiele bardziej praktyczna i wygodna jest kreda do zaznaczeń. Kreda do zaznaczania jest bardzo delikatna. Jej duża zaletą jest fakt, że nie pozostawia śladów ani tłustych plam na tkaninach, nawet tych najbardziej delikatnych. Można ją stosować od wszelkich materiałów. Znika po kilku godzinach, a jeśli zależy nam na czasie wystarczy przejechać materiał parą z żelazka. Kreda krawiecka do zaznaczeń ma bardzo wygodny opływowy kształt. Dzięki temu można nią swobodnie manewrować i zaznaczać zarówno duże obszary jak i małe, punktowe zaznaczenia. Jest dostępna w wielu kolorach, więc możemy wybrać taką kredę, która będzie dobrze widoczna na materiale. Mimo iż kreda znika po kilkunastu godzinach w trakcie pracy nie musimy się niepokoić ze zetrzemy ją przypadkiem ręką lub ocierając o coś materiał, ponieważ kreda jest odporna na takie pocieranie. Stosuję kredę do zaznaczeń od dawna i jestem z niej bardzo zadowolona.

Kolejną zaletą takiej kredy jest fakt, że jest ona bardzo tania i łatwo dostępna. Ja zaopatruję się w nią w sklepach krawieckich albo kupuję ją poprzez strony internetowe. Można ją kupować zarówno w pojedynczych sztukach jak i całych zestawach. Kreda do zaznaczeń jest bardzo praktyczna i wygodna w użyciu, a przy tym nie brudzi dłoni, co jest bardzo ważne podczas nanoszenia poprawek.