Myjnia ręczna czy bezobsługowa?

 

Mycie samochodu to czynność niezbędna, aby zachować stan lakieru w idealnym stanie. Wiele osób zastanawia się jednak, z jakiego rodzaju myjni korzystać – z klasycznej czy bezobsługowej? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym wpisie.

Jak rodzaj myjni wybrać?

nalewaki płynu do spryskiwaczyPodstawowym elementem, który musimy wziąć pod uwagę kierując się do myjni samochodowej, jest stan sprzętu, z którego dana myjnia korzysta. W tym celu możemy skierować się do danej myjni sami i sprawdzić stosowany tam sprzęt samodzielnie, lub zapytać o ocenę myjni, z której korzystają nasi znajomi. Musimy bowiem pamiętać, że każdy najmniejszy nawet element, który jest w złym stanie lub jest popsuty, taki jak nalewaki płynu do spryskiwaczy może skutkować tym, że nasz samochód będzie niedokładnie umyty. W związku z tym korzystajmy z usług jedynie tych myjni, które korzystają z nowoczesnego sprzętu. Kolejny aspekt to wybór między myjnią bezobsługową a klasyczną. Myjnie bezobsługowe są na pewno bardziej wygodne z punktu widzenia klienta, sam proces mycia przebiega dużo sprawniej, ale z drugiej strony nie mamy nad nim żadnej kontroli. Plusem na pewno jest to, że stresowane w tego typu myjniach szczotki nie spowodują uszkodzeń lakieru, ale duży minus to słaba dokładność mycia. Korzystajmy więc z tego typu myjni jedynie wtedy, gdy nasz samochód nie jest zbytnio zbrudzony lub zależy nam na czasie. W przeciwnym wypadku kierujmy się do myjni ręcznej.

W tym przypadku czas mycia będzie zależał tylko od nas, ale z drugiej strony mamy pełną kontrolę nad tym, jakie środki są używane do czyszczenia naszego samochodu i jak dokładnie go umyjemy. Musimy uważać jednak na szczotki do mycia, gdyż w myjniach ręcznych stosuje się te z twardym włosiem, aby przyśpieszyć proces mycia, ale może to skutkować zarysowaniem lakieru samochodowego.