Najlepszy czas na zakup nowego grilla

 

Nie tak dawno temu zakończył się sezon grillowy. Wbrew pozorom to właśnie teraz jest najlepszy czas na to, by pomyśleć o nowym grillu. Wynika to z faktu, że obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych można liczyć na wiele ciekawych promocji w tym zakresie.

Grill z rusztem żeliwnym pokrytym emalią porcelanową

weber q 1400Rabaty można znaleźć nawet w sklepach, które zajmują się sprzedażą markowych i wysokiej jakości grillów. Do nich należą z pewnością grille marki Weber. Są to grille węglowe, gazowe i elektryczne. Wszędzie tam, gdzie klienci nie chcą stosować grillów węglowych oraz gazowych, mogą oni zdecydować się na najlepsze grille elektryczne. Jest to idealne i eleganckie rozwiązania. Takie grille mają zwykle obudowę ciemnoszarą, która sprawia, że przyciągają wzrok. Taki grill jak weber q 1400 na pewno sprawdzi się w okresie wiosenno-wakacyjnym. Zarówno kocioł jak i pokrywa w tym modelu wykonane są z bardzo lekkiego odlewu aluminiowego. Oznacza to, że grill nie jest ciężki i z łatwością można go przenosić w różne miejsca. Odlew aluminiowy cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na różne czynniki uszkadzające. W grillu znajdziemy też żeliwny ruszt. Dodatkowo jest on pokryty emalią porcelanową, która zapewnia jeszcze większą trwałość. Warto zwrócić również uwagę na uchwyty znajdujące się w grillu. Dzięki nim można przenosić grill w przeróżne miejsca bez żadnego problemu. Grill jest bardzo łatwy, jeśli chodzi o jego czyszczenie.

W grillu znajduje się specjalna tacka okapowa, do której spływa tłuszcz i inne pozostałości z potraw. Rama tego grilla jest bardzo odporna na działanie wysokiej temperatury. Na pewno nie dojdzie do uszkodzenia powierzchni, na której stoi grill. Kabel, który odpowiada za zasilanie grilla, ma długość 1,8m. Grill osiąga temperaturę, która pozwala nawet na grillowanie steków.