Nauka przez zabawę kostką sensoryczną

Moja koleżanka zaprosiła mnie na pierwsze urodziny swojej córeczki. Nie wiedziałam co kupić takiemu maleństwu i zdecydowałam na zakup kostki sensorycznej. Uważam, że był to świetny pomysł na prezent, ponieważ rozwija dziecko przez zabawę. Uczy skupienia i pokazuje, że materiały mogą mieć różne barwy oraz fakturę.

Ręcznie szyta kostka sensoryczna

kostki sensoryczne dla niemowlątZdecydowałam się na wykonaną ręcznie kostkę sensoryczną dla niemowląt i był to strzał w dziesiątkę. Kostka wykonana jest z materiałów o różnej fakturze, co bardzo przyciąga uwagę dziecka. Dzieci nie znają jeszcze jakie w dotyku mogą być materiały, więc będzie to dla nich niezwykle fascynujące. Dodatkowo wnętrze kostki wypełnione jest szeleszczącym wkładem, co stanowi ogromną atrakcję dla dzieci. Kolory i wzory, z jakich wykonano kostki sensoryczne dla niemowląt przyciągają ich uwagę. Wzrok dziecka zostaje przyzwyczajany do ciekawych wzorów. Kostki sensoryczne cieszą się teraz niezwykłą popularnością. Świetnym wyborem są te szyte ręcznie przez polskich producentów. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie wewnątrz dzwoneczka, który sprawia, że dziecko uczy się reagować na nowe dźwięki. Uważam, że to niezwykle przydatny prezent dla niemowląt, ponieważ mogą w ten sposób rozwijać swoje zmysły poprzez obcowanie z zabawkami sensorycznymi. Kontrastowe barwy przykuwają wzrok niemowląt i zapewniają im niezwykłą atrakcję. Kostki wykonane są z niezwykle przyjemnego materiału, który jest delikatny dla skóry niemowląt.

Zakup kostki sensorycznej dla córki koleżanki okazał się być świetnym wyborem. Mała była bardzo podekscytowana zabawką. Jej barwy oraz faktura wprawiła dziecko w ogromny zachwyt. Kostka sprawdza się również jako przytulanka, ponieważ wykonana jest niezwykle miłego w dotyku materiału.