Nowoczesne sposoby na zwiedzanie

Coraz częstszym problemem, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych jest utrudniony dostęp do takich instytucji jak muzea czy galerie sztuki. Jednak współczesna technologia dzięki swojemu rozwojowi jest w stanie umożliwić im dostęp do takich właśnie miejsc, podobnie jak osobom sprawnym. Dlatego też jesteśmy osobami odpowiedzialnymi za promocję takich instytucji, powinniśmy pamiętać aby były one dostępne dla każdego.

Szybkie zwiedzanie – podróż przez internet

wirtualne spaceryJeżeli chcemy aby zarządzana przez nas instytucja mogła cieszyć się jak najlepszą opinią, powinniśmy zadbać o to aby każda osoba miała do niej dostęp. Rozwiązaniem które to umożliwi są wirtualne spacery. Polegają one na tym, iż dana osoba za pośrednictwem własnego komputera podłączonego do internetu może oglądać takie miejsce bez wychodzenia z domu, nie tracąc ani szczegółu dotyczącego tego co się w nim znajduje. Tworzeniem takich spacerów zajmują się specjalne firmy, które posiadają sprzęt najwyższej jakości, umożliwiający pokazanie niemal każdego zakątka w muzeum czy galerii sztuki. Zanim jednak wprowadzimy taki pomysł w życie, należy wykonać bardzo szczegółową dokumentację fotograficzną i filmową, na podstawie których stworzona zostanie trasa wirtualnego spaceru. Po otrzymaniu od nas materiału pracownicy zajmą się jego przeniesieniem w świat wirtualny a także tym aby był on interaktywny, co da osobie oglądającej możliwość wpływania na to co zobaczy na ekranie swojego komputera.

Jak zatem widać, współczesna technika umożliwia dostęp do wielu miejsc, dzięki czemu osoby mające problemy z poruszaniem się mogą na równi z innymi uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym. To rozwiązanie sprawi, że osoby nie mogące osobiście zobaczyć danego miejsca, poczują się bardziej zauważone, co pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie.