O czym wiedzieć decydując się na eksport z Chin?

 

W obecnych czasach bardzo ważna gałęzią gospodarki jest eksport towarów i surowców z krajów azjatyckich. Jest to bowiem bardzo korzystny pod względem finansowym sposób na zaopatrzenie firmy w niezbędne produkty jak również towary, które później można sprzedawać z własnym logo.

Jak wygląda eksport towarów z Chin?

eksport towarów z chin do polskiW obecnych czasach bardzo wiele firm w Polsce decyduje się na sprawdzanie towarów z krajów azjatyckich. Szczególnie popularny stał się w ostatnim czasie legalny eksport towarów z Chin do Polski. Jet to bowiem zdecydowanie najbardziej korzystny sposób na to, aby zaopatrzyć się w dużą ilość towarów, które później można sprzedać z wysoka marżą, z pewnością znacznie wyższą niż gdyby dana firma decydowała się na dystrybucje towarów krajowych. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, ze sprzedać i eksportowanie towarów z Chin jest kwestią bardzo mocno regulowaną prawnie, głównie z tego względu że dotychczas dochodziło na tym polu do wielu nadużyć. Aby móc nawiązać stała współprace z dostawcami z Chin należy więc złożyć odpowiednie dokumenty we właściwym urzędzie, które później będą podstawą do rozliczenia się z fiskusem. Bardzo ważne jest aby orientować się dobrze w kwestii związanej z podatkiem VAT, który trzeba płacić za sprawdzanie towarów z krajów azjatyckich w tym Chin. W tym przypadku można albo uiszczać należna kwotę podatku Vat każdorazowo po dotarciu towaru do Polski, lub też rozliczać się raz w orku, roku uproszczonej procedurze importu. Ta druga opcja jest znacznie bardziej opłacalna.

Importowanie towarów z krajów azjatyckich stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Daje to bowiem możliwość znacznych oszczędności, w porównaniu do sprowadzania towarów od krajowych producentów. Oczywiście należy zadawać sobie sprawe z tego, że przed rozpoczęciem takiego importu należy spełnić pewne formalności.