Obuwnicze must have, czyli o zamszowych muszkieterkach

Botki, szpilki, sandałki – wszystkie rodzaje obuwia mają swoją porę roku i okazję, na którą nadają się najlepiej. Czy zaświeci słońce, czy spadnie deszcz – nasza komoda ma na to swoją odpowiedź w postaci odpowiednich butów. Zima nie jest tutaj wyjątkiem, bo choć na uroczystości odbywające się wewnątrz założymy półbuty – to jednak szykowna stylizacja zimowa także potrzebuje doprecyzowania w obuwiu do chodzenia na zewnątrz.

Elegancko, czyli po muszkietersku

Muszkieterkimuszkieterki zamszowe to rodzaj obuwia kobiecego, dla którego inspiracją były oficerki noszone przez francuskich żołnierzy. Ich cechą charakterystyczną jest nie tylko wyjatkowo długa cholewa, lecz także wystający na połowę ud zakolannik. Typowe muszkieterki ochraniają prawie całą nogę, a dzięki temu są jednym z najlepiej sprawdzających się gatunków obuwia jesienno-zimowego oprócz kozaków. Estetyczną zaletą muszkieterek jest ich niezwykła elegancja. Bez względu na to jaki posiadają obcas – oficerki za kolana to zawsze dopełnienie zgrabnego kożucha lub wełnianego płaszcza. Choć dopuszczalne jest noszenie ich w wersji mniej oficjalnej, np. z długim, fantazyjnym swetrem, to jednak sportowa parka wygląda przy nich po prostu rażąco. Muszkieterki zamszowe, ponieważ w miękkiej welurowej wersji wyglądają najbardziej elegancko – to idealne uzupełnienie krótszych, rozkloszowanych sukni wyjściowych. Najlepiej nosić je w kolorze czarnym, gdyż wówczas idealnie wyszczuplają nawet mniej doskonałe nogi.

Obuwie z bardzo wysoka cholewą to najlepszy sposób na wyjścia w zimowy wieczór. Daje nam ono nie tylko niezbędną ochronę przed zimnem, lecz także elegancki i bardzo kobiecy look. Najlepiej komponuje się z rzeczami krótszymi – sukniami, gustownym swetrami lub tunikami. W wersji mniej oficjalnej pasuje głównie do tzw. stylu boho, gdzie luźna kolorowa góra częściowo przełamuje ich chłodny, szykowny styl.