Odstąpienie apartamentu koledze

Wiele razy wyjeżdżałem za granicę, gdzie miałem pracę sezonową i zawsze zarobiłem sporo pieniędzy. Dzięki temu kupiłem sobie apartament, w którym mieszkałem zawsze jak byłem w kraju. Podczas mojej nieobecności apartamentu pilnował mój kolega, który mieszkał z rodzicami.

Użyczenie apartamentu koledze szukającemu mieszkania

apartamenty wynajemZagraniczny pracodawca zaoferował mi stałe zatrudnienie oraz zakwaterowanie w komfortowym mieszkaniu całkowicie za darmo. Podjąłem więc decyzję, by na stałe wyjechać za granicę. Postanowiłem wynająć swój apartament i szukałem w jakich cenach były apartamenty wynajem w moim mieście. Rozglądałem się po ofertach gdy nagle wpadłem na genialny pomysł. Andrzej, kolega który opiekował się moim apartamentem pod moją nieobecność wspominał, że szuka mieszkania. Zaproponowałem mu więc spotkanie. Andrzej nie miał pojęcia co od niego chciałem, ale domyślał się, że chodziło o mój apartament. Zaoferowałem mu wynajem w atrakcyjnej cenie. Doszedłem do wniosku, że za granicą będę zarabiał tak dużo, że dodatkowe pieniądze aż tak potrzebne mi nie były. Andrzej się ucieszył i chętnie zgodził wynająć ode mnie apartament. Ugadałem się z nim, że pieniądze za wynajem będzie przekazywał mojej mamie, która mieszkała niedaleko. Pieniądze miały być dla niej, by mogła sobie kupić coś ładnego co miesiąc. Mamę poinformowałem o swojej decyzji i była zadowolona, że udało mi się z pracą za granicą. Wiedziała jakie to było dla mnie ważne. Andrzejowi przekazałem klucze i spisałem z nim umowę.

Andrzej o mój apartament dbał co potwierdziła moja mama, która czasami do niego zaglądała. Mi za granicą wszystko się układało i byłem zadowolony. Na starość zamierzałem wrócić do kraju i wybudować dom za miastem. Odkładałem na to sukcesywnie pieniądze.