Ostrzegawcze odbojnice parkingowe

W halach przemysłowych oraz produkcyjnych, gdzie poruszają się wózki widłowe oraz transportery do palet, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, dla zapewnienia bezpieczeństwa osób wykonujących prace na terenie hali. W tym celu, stosowane są specjalne listwy ostrzegawcze, które mają na celu zwrócenie uwagi o istniejącej przeszkodzie.

Wysokojakościowe listwy ostrzegawcze

Profile ostrzegawczePraca w halach przemysłowych może okazać się naprawdę niebezpieczna, dlatego też tak ważne jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to szczególnie pracowników, którzy zobowiązani są transportować palety z towarem, przy wykorzystaniu specjalnego wózka widłowego lub transportera do palet. Nie trudno o wystąpienie kolizji ze ścianą lub kolumną w hali, szczególnie zważając na bardzo małą powierzchnię pozwalającą na wykonywanie manewrów wózkami widłowymi. Profile ostrzegawcze, znajdują swoje zastosowanie zarówno w halach przemysłowych oraz produkcyjnych, jak również w halach parkingowych, gdzie każdego dnia kierowcy parkują swoje samochody. W takich halach podczas manewrowania pojazdem, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, aby nie spowodować wypadku. Specjalne profile wyposażone w systemy odblaskowe, pełnią funkcje ostrzegawcze, dzięki wyrazistym kolorom znacznie łatwiej dostrzec profil ostrzegawczy w lusterku, podczas cofania samochodem lub innym pojazdem dwuśladowym.

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością nabycia i zastosowania nowoczesnych artykułów BHP do hal przemysłowych, produkcyjnych, jak również hal parkingowych. Po zastosowaniu tego rodzaju artykułów, poziom bezpieczeństwa na terenie hali zdecydowanie wzrasta, niemniej jednak w ciągu dalszym należy zawsze zwracać uwagę na otoczenie podczas manewrowania.