Piękne podwójne karnisze

 

Każde okno wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego też wieszamy w nim piękne firanki i zasłony. Jednak ważnym elementem jego dekoracji jest również karnisz, gdzie odpowiednio dopasowany co wnętrza stworzy z nim piękną spójną całość. Jaki karnisz do jakiego okna? Gdzie znajdziemy nowoczesne modele?

Jaki karnisz wybrać?

karnisz metalowy podwójnyNa ryku mamy bardzo szeroką ofertę dostępnych karniszy do naszych okien. Jednak przed zakupem odpowiednich, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszy element to długość rur lub profili karnisza musi być ona większa od wnęki okiennej minimum kilkanaście centymetrów. Kolejna ważna sprawa to odległość od ściany, w przypadku gdy wsporniki nie tworzą pożądanej szerokości, możemy zastosować przedłużki do wsporników. Ostatnia kwestia to grubość rur lub profili, z których najpopularniejsze to 19 mm, z możliwością dopasowania licznych zakończeń i dowolnej kolorystyki. Do najczęściej wybieranych zalicza się karnisz metalowy podwójny, na którym możemy zawiesić firanki oraz zasłony jednocześnie. Dostępne w różnych kolorach i wykończeniach powierzchni (jednolite, o kilku odcieniach, satynowe lub matowe). Bardzo duży wybór modeli w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, pozwala dopasować odpowiednie do naszych indywidualnych potrzeb. Karnisze wykonane z metalu są wiecznie modne, cechują się funkcjonalnością, wytrzymałością. Można je montować do ściany lub sufitu.

Niezależnie jakie rodzaje karniszy zagoszczą w naszych oknach, ważne by były praktyczne, łatwe w montażu i dopasowane do wnętrza naszego domu. Jeżeli nie wiemy, czy wybrać karnisz pojedynczy, czy podwójny, możesz zdecydować się na karnisz pojedynczy, ale z podwójnymi wspornikami, do którego w każdym momencie możemy dokupić kolejną rurkę lub profil.