Popularne kosze uliczne

Utrzymanie porządku na ulicach należy do odpowiednich służb miejskich, ale duże znacznie ma także nasze zachowanie. Jeżeli nie będzie zaśmiecać okolicy, to z pewnością będzie lepiej wyglądać i każdy będzie mógł korzystać z czystego trawnika.

Co można wrzucać do koszy ulicznych?

kosze uliczneW domu każdy z nas ma jeden lub kilka pojemników na różnego rodzaju odpady. Podobnie może być na ulicy, choć przeważnie znajdziemy na nich jeden rodzaj kosza, którego można wrzucać wszystkie śmieci. Za ich rozmieszczenie, utrzymanie oraz opróżnianie odpowiadają władze miasta, zatem również one je zakupują. Kosze uliczne znajdziemy w parkach, na placach, osiedlach czy ulicach każdego miasta. Mogą one być oznakowane herbem miasta albo jedynie zawierać informację, co można do nich wrzucać. Najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego, metalu, drewna lub betonu. Większość z nich posiada wkłady, które ułatwiają ich opróżnianie oraz utrzymanie w czystości. W ofercie firm produkujących kosze na śmieci są modele z daszkami lub bez, stojące na słupku, czterech nóżkach czy wolnostojące na podstawie. Przeważnie mają jedną pojemność około sześćdziesięciu litrów, ale w zależności od wymagań miejsca, w których się znajdują, mogą być większe lub mniejsze. Co najważniejsze – są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu na długo zachowują swój estetyczny wygląd. Jeżeli chodzi o odporność na uszkodzenia, to z pewnością najtrwalsze są kosze z betonu, ponieważ ich rozmiar i waga sprawia, że mało kto może im się przeciwstawić.

Bez wątpienia kosze są niezbędne w przestrzeni publicznej, bo pomagają w utrzymaniu czystości. Jednak to od mieszkańców zależy, czy śmieci będą lądować w nich czy na trawnikach i ulicach. Każdy z nas odpowiada za czystość w swoim otoczeniu.