Porcelanowa zastawa na prezent

Trzydziesta rocznica ślubu rodziców zbliżała się wielkimi krokami, a ja i moje rodzeństwo wciąż nie mieliśmy pomysłu na prezent. Jedną z idei było, żeby wysłać ich do Włoch na drugą podróż poślubną, ale okazało się, że ze względu na stan zdrowia rodzice lecieć nie mogą i trzeba było poszukać innego pomysłu, najlepiej również związanego z Włochami.

Elegancka zastawa stołowa z porcelany

porcelana nuova r2sDość przypadkowo, podczas zakupów, zauważyłam ładny komplet porcelanowych filiżanek wraz z dzbankiem i przypomniałam sobie, że z wyprawy do Włoszech kilka lat temu rodzice przywieźli kilka drobiazgów z porcelany. Zaproponowałam więc rodzeństwu, żebyśmy urządzili wielką rodzinną zrzutkę na zestaw naczyń z porcelany, najlepiej włoskiej produkcji. Znalazłam firmę, która zrobiła kupione przez mamę filiżanki i uznałam, że możemy wybrać coś podobnego, co będzie się z nimi dobrze komponować. Mieliśmy spory dylemat, kiedy przyszło do wyboru konkretnej linii porcelany, a potem konkretnych naczyń. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zestaw złożony z filiżanek z talerzykami, kubków, dzbanka, mlecznika, cukiernicy, tacy, patery i paru małych miseczek na przekąski czy słodycze. Wybrana przez nas porcelana Nuova R2S charakteryzowała się bardzo klasycznym, subtelnym designem. Eleganckim i prostym na tyle, że doskonale wygląda bez względu na wiek, więc nie trzeba się obawiać, że za kilka lat komplet nie będzie już modny. Za całość może nie zapłaciliśmy mało, ale były to pieniądze bardzo dobrze wydane.

Impreza z okazji rocznicy była duża. Rodzice od każdego po kolei dostawali pudełeczka z pojedynczymi sztukami porcelany Nuova. Odpakowywanie całości zajęło im sporo czasu, ale byli zaskoczeni i wzruszeni naszym pomysłem. Nowa zastawa stołowa bardzo im się spodobała i od razu weszła na stałe do codziennego użytku.