Praktyczne rzepy do wszycia

W krawiectwie znajdziemy wiele przyborów niezbędnych do wykonywania konkretnych napraw odzieży. Są to przeróżne łatki, zamki błyskawiczne, guziki czy rzepy. Każdy sposób sprawdzi się w nieco innym zastosowaniu i będzie miał różną trwałość.

Jak wykorzystać rzep do wszycia?

rzepy do wszyciaChyba każdy z nas miał kiedyś buty zapina na rzep czy kurtkę sportową z mankietami pokrytymi od wewnętrznej strony rzepem. Jednak to nie całe zastosowanie tegoż materiału, ponieważ na rynku znajdziemy wiele rodzajów tego produktu. Mogą to być rzepy do wszycia lub do przyklejenia. Są wykonane z nylonu, poliestru i papieru. Najpopularniejsze są rzepy typu haczyk i pętelka, grzybek i welur czy pętelka nieczesana. Taki system mocowania jest bardzo skuteczny i pozwala na przytwierdzaniu przeróżnych elementów do konkretnych powierzchni. W przypadku materiałów, najlepszy jest rzep do wszycia, ponieważ klej nie będzie trwały na takie powierzchni. Samoprzylepne mają z jednej strony lub z dwóch stron warstwę kleju, który świetnie trzyma się gładkich powierzchni takich jak ściana, drzwi szafy czy szkło. Modele do wszycia  najlepiej się sprawdzają przy montażu zasłon na karniszu, ponieważ są niewidoczne. Można wybrać pasujący odcień taśmy i doszyć ją do jedne strony materiału. W pasmanteriach znajdziemy także rzepy dwustronne, które dają jeszcze większe pole manewru w zastosowaniu. Na rzepy można montować zdjęcia na ścianie, moskitierę nad łóżkiem czy wykorzystać do porządkowania okablowania, przez ich pogrupowanie i połączenie.

Także branża medyczna szeroko wykorzystuje rzepy, które można wszyć lub przykleić. Niektóre modele zegarków posiadają paski na rzep czy wszelkie akcesoria rowerowe, które należy założyć na pas czy rękę. Cena rzepu jest bardzo niska, więc to także ułatwia jego zastosowanie.