Prezent dla maluszka – pościel niemowlęca

Prezent dla niemowlaka? Zazwyczaj kupuje się maskotki, grzechotki, ciuszki lub pieluszki. Noworodki nie bawią się zabawkami a z rozmiarem ciuszków można nie trafić. Więc jaki prezent warto kupić? Artykułów dla niemowląt jest ogrom! Warto jednak kupić coś gustownego, coś co się na prawdę przyda…

Porozmawiajmy o pościeli niemowlęcej

pościel niemowlęcaWszystkie produkty przeznaczone dla noworodków, niemowląt są zazwyczaj bardzo dobrej jakości, stworzone z materiałów antyalergicznych i wysoko gatunkowych. Mięciutka bawełna, brak jakichkolwiek materiałów syntetycznych, delikatne dziecięce wzory – to są cechy, które posiada pościel niemowlęca. Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie odwiedzić przyszłych rodziców – zapytaj ich czy mają już pościel dla dzidziusia, jeśli nie to możesz im sprawić piękny prezent dedykowany specjalnie dla niebawem mającego pojawić się dzidziusia. Zazwyczaj rzeczy po malutkich dzieciach nie są zniszczone co powoduje, że większość rodziców je odsprzedaje. Pomyśl o tym podczas wyboru pościeli – weź neutralne kolory, wzory. Zadbaj też aby pościel nie była zbyt monotonna – pamiętaj, że dziecko będzie pod nią spało co najmniej kilkanaście miesięcy – niech codziennie rano budzi maluszka uśmiechnięty kotek spoglądający z poduszeczki, lub kolorowy balonik fruwający po kołderce. Na pewno rosnącego Szkraba zaciekawią miłe, kolorowe obrazki. Rozmiary pościeli niemowlęcej są raczej typowe: 90×120 lub 100×135. Tą pierwszą zazwyczaj kupuje się dla niemowląt i wystarcza do koło drugiego roku życia. Później zamienia się już na większą.

Artykuły do łóżeczka dla niemowlaka to nie tylko poduszeczka czy kołderka, ale również ochraniacz na łóżeczko, organizer, czy śpiworek. Jeśli myślisz o jakiejś większej wyprawce to spróbuj skompletować wszystko w jednym wzorze, w jednej tematyce – zazwyczaj bez problemu można w ten sposób kupić tego rodzaju artykuły.