Produkcja w hali modułowej

 

Każda branża handlowa rządzi się swoimi prawami i ma trochę inne wymagania. Firmy produkujące żywność potrzebują dużych hal, w których będą mogły zagospodarować przestrzeń na maszyny i taśmy produkcyjne. Firmy transportowe i kurierskie muszą mieć sporo przestrzeni na magazynowanie.

Jak wygląda hala modułowa?

hale produkcyjne modułoweNie każdy biznes wymaga wynajmowania lokalu biurowego, albo przestrzeni na prowadzenie sprzedaży detalicznej. Duże firmy zazwyczaj potrzebują przestrzeni na magazynowanie produktów, lub półproduktów. Świetnym rozwiązaniem są hale produkcyjne modułowe, które charakteryzują się elastyczną konstrukcją, która może być dowolnie kształtowana i modyfikowana. Elementy stelaża mają to do siebie, że można je układać i łączyć tak jak tego wymaga specyfikacja działalności prowadzonej w takim obiekcie. Hala produkcyjna jest dość wysoka i może być szeroka nawet na trzydzieści metrów. Wszystkie modułu są starannie zespawane ze sobą, tak aby nie powstały słabe punkty w konstrukcji. Podstawą hali jest wylewka wykonana z trwałego żelbetonu, który błyskawicznie zastyga i nie pochłania wilgoci. Stelaż budynku to stalowe pręty i rury, które najpierw skręca się specjalnymi wkrętami do metalu. Boki, tył i przód hali są wyłożone płytami warstwowymi przeznaczonymi do tego typu budowli. Są one zabezpieczeniem przed mrozem, wiatrem, i wodą. Dach i ściany są ocieplone wełną mineralną, która doskonale izoluje i nie dopuszcza do zbytniego wychłodzenia wnętrza hali. Sam dach pokryty jest blacha nierdzewną.

Elastyczne rozwiązanie w budowie hali modułowej jest jej wielkim plusem, ponieważ każdy proces produkcji wymaga indywidualnego podejścia i zastosowania rozwiązań dopasowanych pod specyfikę branży. Budowa hali nie zajmuje więcej czasu niż parę dni wykwalifikowanej ekipie budowlanej.