Profesjonalna tomografia komputerowa dla psów

 

Jednym z najbardziej potrzebnych badań weterynaryjnych (a w szczególności dotyczących psów), jest badanie tomograficzne, dzięki któremu możliwe jest określenie zakresu schorzeń u wielu czworonogów. Badanie tego typu jest wykonywane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które pozwalają, na szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie obrazowania u każdego psa.

Tomograf dla psów i innych zwierząt

tomograf dla psaDzięki przeprowadzaniu tego typu badania u psów, kotów czy innych zwierząt domowych, możemy szybko i dokładnie określić, na jakie schorzenia cierpi nasz pupil. Tomograf dla psa to urządzenie, które jest wykorzystywane do oglądania wnętrza czaszki zwierzęcia, po to, aby określić zakres schorzenia, wynikłego na skutek choroby czy wypadku. Za pomocą tomografu jesteśmy w stanie także zdiagnozować schorzenia ortopedyczne. Badania tomograficzne mogą ukazywać choroby kręgosłupa, wypadnięcie dysku czy też przepuklinę. W wielu wypadkach tomografia okazuje się pomocna w zdiagnozowaniu i wdrożeniu odpowiedniego leczenia w przypadku nowotworów. Badania tomograficzne u zwierząt są wykonywane w specjalnych klinikach, które są wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki niemu możliwe jest badanie zwierzęcia w wygodnych warunkach, a także nie narażanie go na niepotrzebny stres. Badania prowadzone na wniosek lekarzy prowadzących.

Technologia urządzeń medycznych stosowanych w weterynarii jest niezwykle pomocna w przedłużaniu życia zwierząt, dotkniętych wieloma chorobami. Postęp jaki ma miejsce w branży medycznej może pozwalać na leczenie chorób i schorzeń, które nie byłyby wykryte dostatecznie wcześnie w minionych latach. Daje to możliwość całkowitego wyleczenia wielu psów, które chorują na choroby, zdiagnozowane za pomocą tomografu komputerowego.