Projektowanie grafik dla firm

 

Pamiętam, że jak byłam mała, mocno interesowałam się sztuką na tyle, oczywiście, na ile małe dziecko mogło ją rozumieć. Lubiłam też rysować i malować farbami i obiecałam sobie, że w dorosłym życiu zostanę artystką. Po części spełniłam tę obietnicę, bo w dorosłym życiu, po ukończeniu studiów artystycznych, zajmuje się grafiką. 

Oryginalne logo firmowe

projektowanie logo dla firmW swoim artystycznym życiu przeszłam długą drogę od zapalonej malarki, aż po grafika komputerowego. Jeszcze kilka lat temu nie spodziewałam się, że będę głównie tworzyć na komputerze, ale kiedy byłam na studiach bardzo mi się to spodobało i tak już zostało. Obecnie pracuje w biurze projektowym, zajmującym się tworzeniem grafik dla mniejszych i większych przedsiębiorstw. Moim zadaniem jest przede wszystkim projektowanie logo dla firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku. Mimo tego, że niemal każde logo jest bardzo proste, to stworzenie go wcale nie należy do najprostszych zadań. Trzeba bowiem stworzyć oryginalną grafikę, bardzo prostą i zarazem kojarzącą się jednoznacznie z daną marką. W trakcie pracy z klientami zawsze proponuje im kilka różnych grafik. Wspólnie je omawiamy, z pewnymi moimi sugestiami, i ostatecznie wybieramy takie, które od strony marketingowej wydaje się być najbardziej chwytliwe. Ja sama, będąc grafikiem, musiałam sobie przyswoić wiedzę z zakresu marketingu oraz ludzkiej psychologii, żeby móc tworzyć optymalne loga, najlepiej działające na klientów.

Logo firmy jest zawsze jej znakiem rozpoznawczym i podstawową reklamą. Wiele firm, które dopiero zaczynają swoją działalność na rynku, zgłasza się do specjalnych pracowni, które mają za zadanie pomóc im w stworzeniu oryginalnego loga. Ja pracuje ja grafik w jednej z takich firm i, mimo wielu wyzwań, przynosi mi to sporo satysfakcji.