Różnorodność regałów magazynowych jest naprawdę imponująca. Znajdują one zastosowanie praktycznie w każdym magazynie, jaki został otwarty w celach handlowych. Każdy właściciel takiego magazynu musi zaopatrzyć się w odpowiednią ilość (i wielkość) regałów magazynowych, inaczej „zaginąłby” we własnym towarze.
Niewątpliwa przydatność regałów magazynowych
Przydatność takich regałów nie pozostawia żadnych wątpliwości. Jeśli mamy zamiar otworzyć własną hurtownię, a mieszkamy np. w Bydgoszczy, możemy postarać się znaleźć odpowiedniego producenta na tym terenie, wpisując np. w przeglądarkę internetową: regały magazynowe Bydgoszcz. Praktycznie w przeciągu milisekund, przeglądarka „wyrzuci” odpowiednie namiary na producentów tego produktu. Każdy regał magazynowy wykonany jest ze stali. Posiada odpowiednią ilość otworów, przeznaczonych do montażu poziomych elementów i w zależności od potrzeby, można te elementy montować na różnych wysokościach. Regały magazynowe można podzielić na regały standardowe, następnie regały paletowe, używane w olbrzymich magazynach i zapełniane przy pomocy specjalnych podnośników, aż do regałów typu Cart-Push-Back. Są to regały, na których układa się do sześciu jednostek paletowych w jednym gnieździe, a sam transport towaru odbywa się w wózkach szynowych, które do 4% „wjeżdżają” do samego gniazda. Te nowoczesne regały są używane w wielkich magazynach, czyli tam, gdzie człowiek – bez pomocy maszyn – nic by nie zrobił.
Ale nie tylko wielkie regały mają „wzięcie”. Istnieją także niewielkie sklepy, czy magazyny, które także posiadają regały przeznaczone do układania różnego towaru. Praktycznie, bez regałów nie obejdzie się żaden sklep, czy magazyn. Choćby był najmniejszy, musi mieć coś, co pomoże właścicielowi poukładać swój towar.