Renowacja drewnianych okien

Bardzo długo z mężem szukaliśmy mieszkania, które będzie dla nas idealne czyli takie, w którym poczujemy się rzeczywiście jak w domu. Mieszkanie, które nam się spodobało było piękne i czuliśmy, że ma ono duszę. Niestety wymagało remontu. W szczególności piękne, drewniane okna, których za nic nie chciałam się pozbywać. Renowacja musiała im wystarczyć.

Szybka renowacja drewna – czy to możliwe?

szybka renowacja okien w poznaniuNaprawdę chcieliśmy się wprowadzić do naszego pierwszego wspólnego mieszkania jak najszybciej, a więc szukaliśmy firmy, która byłaby w stanie przeprowadzić renowację od tzw. „ręki”. Interesowała nas wyłącznie szybka renowacja okien w Poznaniu, tymczasem dużo firm nie miało po prostu terminów. Kiedy w ciągu dwóch tygodni poszukiwań nikogo nie znaleźliśmy mąż był już skłonny przeprowadzić ich renowację samodzielnie według poradnika znalezionego w Internecie. Na nasze szczęście, w jeden z weekendów zadzwonił do nas majster z jednej z firm z informacją, że ktoś zrezygnował z usługi i mają następnego dnia wolny termin. Byłam zachwycona i od razu poprosiłam ich o przyjazd. Teraz już wiem, że gdyby mój mąż rzeczywiście zabrał się sam za renowację to okna byłyby do wyrzucenia. Renowacja okien drewnianych jest bardzo skomplikowana i składa się z wielu etapów, takich jak chociażby wymiana starych i niesprawnych już zawiasów i szlifowanie drewna, czy odpylenie powierzchni. Nie jest to zdecydowanie robota dla amatora.

Trochę bałam się, że nie uda się doprowadzić tych pięknych okien do stanu użyteczności. Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na prawdziwego fachowca, który włożył w wiele wysiłku, w to by okna wróciły do stanu swojej świetności. Drewniane okna mają swój niepowtarzalny klimat, który pasuje do naszej wizji idealnego domu i wystroju naszych wnętrz.