Rozwiązany problem z gołębiami

Zarządca nieruchomości musi dbać o wiele rzeczy jednocześnie. Liczy się nie tylko komfort zamieszkujących nieruchomość. Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo. Wszystkie niezbędne naprawy muszą być sprawnie przeprowadzone, najlepiej w taki sposób żeby nie utrudniać lokatorom korzystania z budynku. Czasami niektórych z tych rzeczy nie da się pogodzić. Zawsze znajdzie się osoba w budynku, której naprawa koliduje z planami.

Ptaki zostały skutecznie odstraszone

przeciw gołębiomOprócz napraw niezbędne jest właściwe konserwowanie wszystkich sprzętów znajdujących się na wyposażeniu obiektu. W związku z tym należy prowadzić okresowe przeglądy zgodnie z ustalonym harmonogramem. Innego typu obowiązkiem jest na przykład utrzymanie czystości w obiekcie. Na ten temat można by napisać wiele. W skład tego zagadnienia wchodzi szeroki wachlarz czynności. Zarządca jest zobligowany do strzyżenia trawnika latem, zimą natomiast do odśnieżania chodnika. Okresy przejściowe między porami roku wypełniają różne inne czynności. Ostatnimi czasy w obiekcie, który zamieszkuje trwa nieustanna walka z gołębiami. Na dachu naszej nieruchomości nieustannie przebywają gołębie, które zanieczyszczają parapety, balkony, oraz znajdujący się niżej chodnik. W związku z czym zarządca naszej nieruchomości stosuje różne środki przeciw gołębiom. Ostatnimi czasy jest trochę lepiej. Część z gołębi, które przesiadywały u nas na dachu przeniosła się w inne miejsce dzięki czemu odczuwalny jest lepszy komfort w naszym najbliższym otoczeniu.

Dzięki temu zarządca zyskał dodatkowe zaufanie wśród lokatorów zamieszkujących obiekt. Niedługo zbliżają się coroczne wybory, w których wybrany zostanie zarządca na kolejną kadencję. Mój głos zamierzam oddać na osobę obecnie zajmującą to odpowiedzialne stanowisko w naszej wspólnocie. Jest to wyraz mojego zaufania. Lubię gołębię, ale wolę jak widuje je w miejscu oddalonym od mojego mieszkania.