Rury ze stali 1.4841

Rury ze stali nierdzewnej są preferowane przez wiele osób, ponieważ są łatwe w utrzymaniu, są odporne na utlenianie i nie wpływają na metale, z którymi się stykają. Rury są dostępne w różnych typach, więc mamy do wyboru wiele opcji. Rury ciśnieniowe wykonane są z litego chromu lub połączenia niklu i chromu.

Cechy rur wykonanych ze stali 1.4841

stal 1.4841Są różnego rodzaju, w tym: rury bez szwu, zgrzewane elektrycznie i rury spawane. Różne typy są idealne do różnych zastosowań. Na przykład wysokie spawane rury są idealne w sytuacjach, w których ciśnienie jest zbyt wysokie. Rury spawane o dużej średnicy są idealne do zastosowań korozyjnych lub wysokotemperaturowych. Rury sanitarne są to rury, które są idealne do wrażliwych zastosowań, które wymagają wysokiego poziomu higieny, takich jak żywność. Rury są lubiane przez wielu, ponieważ są odporne na korozję, nie matowieją łatwo i są łatwe do utrzymania w czystości. Rury mechaniczne są stosowane w łożyskach, cylindrach i innych pustych w środku częściach. Zazwyczaj łańcuchy rolkowe można znaleźć w wielu systemach napędzanych mechanicznie. Na przykład można je znaleźć w wielu środowiskach, takich jak przemysł motoryzacyjny i systemy rolnicze. Przykładami branż motoryzacyjnych, w których są wykorzystywane, są rowery i motocykle. Na przykład stal 1.4841 jest powszechnie stosowana do wyrobów z blachy, które nie są narażone na trudne warunki. Stal nierdzewna 304L jest jednym z najczęściej stosowanych stopów austenitycznych w rodzinie stali nierdzewnych.

Stal nierdzewna 304L z kolei często jest używana, gdy części mają być spawane, zwłaszcza jeśli spoina może zetknąć się z chlorowaną wodą. Stal nierdzewna 305 to stop austenityczny, który jest bardzo odporny na korozję i ma wyższą zawartość niklu.