Skład fugi epoksydowej

Niektóre rzeczy wykorzystywane w budownictwie mają na tyle doskonale właściwości, że nadają się do stosowania w naprawdę różnych sytuacjach. Tak jest, chociażby z fugami epoksydowymi. Tym bardziej że są one aktualnie sprzedawane w takiej formie, że mogą z nich korzystać na dużą skalę nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy przy pracach remontowych. Jej użycie nie nastręcza bowiem wielu trudności.

Dlaczego powszechnie wykorzystujemy fugę epoksydową?

fugi epoksydowe mapeiPrzede wszystkim składniki takiej fugi dobieramy w taki sposób, aby w każdym wypadku stanowiła ona naprawdę spójną całość po ich wymieszaniu. Warto tutaj wspomnieć o tym, że takie fugi w niektórych przypadkach pod tym względem fugi różnią się od siebie, bo egzemplarze czasami są tak przygotowane, że wystarczy po prostu dodać do nich określoną ilość wody napisaną przez producenta na opakowaniu i wszystko dokładnie wymieszać aż do osiągnięcia oczekiwanej konsystencji. W innych przypadkach dodaje się jeszcze specjalistyczne utwardzacze, bo sprawiają one, że taka fuga zachowuje swoje właściwości na jeszcze dłuższy czas. To wszystko najlepiej wyjaśnia, dlaczego teraz fugi epoksydowe mapei są sprzedawane w tak dużych ilościach. Przecież przygotowanie czegoś takiego nawet amatorowi, który nigdy wcześniej tego nie robił, zajmuje dosłownie kilka krótkich minut, bo w składzie chemicznym czegoś takiego znajdują się również substancje umożliwiający błyskawiczne łączenie wszystkich składników.

Taka fuga jest na tyle lepka, że można ją wykorzystywać również jako klej. Jej konsystencja z kolei sprawia, że mogę trafiać nawet do wyjątkowo małych szczelin pomiędzy płytkami, bo doskonale je uszczelni i tym samym zabezpieczy przed wnikaniem wody w konkretną powierzchnię. Dzięki dobrym fugom remonty mogą być znacznie rzadsze. Dlatego nawet z finansowego punktu widzenia warto je kupować.