Skuteczna hydroizolacja fundamentów

Nie da się ukryć, że fundamenty są niezwykle ważnym elementem konstrukcyjnym w naszym budynku. Żeby były one w pełni efektywne to koniecznie trzeba dokładać wszelkich starań by proces ich tworzenia przebiegał prawidłowo. Na chwilę obecną jednym z najczęściej popełnianych błędów związanych z tworzeniem fundamentów jest brak efektywne warstwy hydroizolacyjnej.

Nowoczesne metody zabezpieczania fundamentów

hydroizolacja bydgoszczGdy dom budowali nasi dziadkowie albo ojcowie to najczęściej było tak, że fundamenty pokrywano cienką warstwą lepiku. Z biegiem czasu zaczęło się jednak okazywać, że lepik nie jest zbyt dobrym materiałem do tego celu i dodatkowo ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. W związku z tym zaczęto szukać lepszych rozwiązań. Na dzień dzisiejszy na tej płaszczyźnie zdecydowanie dominują najróżniejsze folie. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest hydroizolacja Bydgoszcz jest miastem, w którym w każdym markecie budowlanym znaleźć możemy najróżniejsze wersje folii, które mogą zostać wykorzystane do stworzenia hydroizolacji. W ostatnim czasie szczególnie dużą uwagę zaczęła przykuwać folia termoaktywna. Po wpływem temperatury folia ta zaczyna się bardzo szybko kurczyć i przylegać do powierzchni fundamentów. Dodatkowo bardzo szybko możemy zgrzać ze sobą krawędzie takiej folii co sprawi, że nasze fundamenty będą w zasadzie hermetycznie zamknięte. Stosując taką metodę możemy mieć pewność, że cząsteczki wody znajdujące się w glebie nie dostaną się do struktur naszych fundamentów.

Na chwilę obecną całe mnóstwo osób zapomina o hydroizolacji pionowej. Jest ona tak samo ważna jak hydroizolacja pozioma. Woda po dostaniu się do fundamentów może w znacznym stopniu wpływać na ich wytrzymałość. Często dochodzi do takich sytuacji, że to właśnie woda w fundamentach jest jedną z przyczyn ich pękania.