Specjalne profile umieszczane na krawędziach balkonów i tarasów

 

Są różne metody budowy balkonów. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się profile balkonowe. Sama budowa balkonu jest zawsze wyzwaniem dla wykonawcy. Jeden mały błąd może kosztować wiele, bo przez niego mogą powstawać później nieszczelności i przecieki.

Połączenie profili aluminiowych z płytkami balkonowymi

profile balkonoweDlatego aby bezproblemowo zamontować profile balkonowe, zawsze trzeba kierować się zaleceniami, które są wydawane razem z systemami balkonowymi. Aktualnie wielu wykonawców oferuje profile balkonowe, które wykonywane są z aluminium. Dodatkowo takie profile posiadają specjalną powłokę poliestrową. Grubość tej powłoki wynosi zazwyczaj około 70 mikrometrów. Profile projektowane są po to, by ładnie i elegancko wykończyć balkon lub taras. To właśnie na krawędziach balkonów lub tarasów montuje się profile balkonowe. Dopiero później układa się na balkonie płytki ceramiczne lub inne elementy – w zależności od oczekiwań danego klienta. Profil zawsze musi być wykonany tak, by jego połączenie z izolacją nie sprawiało żadnych problemów. Wzdłuż okapnika znajdują się specjalne otwory. Te mają chronić przed nadmiernym nagromadzeniem wilgoci na balkonie. Chodzi tutaj o wilgoć, która zazwyczaj znajduje się pod płytkami balkonowymi. Dużą zaletą jest to, że montaż profili aluminiowych jest bardzo łatwy. Profile są szczelnie łączone z płytkami balkonowymi.

Poza tym profil łączy się również z otworami odwadniającymi, które mają za zadanie odprowadzać nadmiar wody. Stosując profile aluminiowe, nie ma ryzyka zawilgocenia wylewki czy też jej przemarzania. Gdyby tak się stało, mogłoby dojść nawet do odklejenia płytek balkonowych. Każdy profil aluminiowy musi zostać docięty odpowiednio do wymaganej długości. Tylko wtedy profile aluminiowe będą spełniać swoje zadanie i wyglądać dobrze.